Emekli Albay Mert'ten operasyon öncesi önemli çağrı: İvedilikle bir cephe komutanlığı oluşturmalıyız

Yeniakit.com.tr'ye konuşan Psikolojik Harp ve Harekat Uzmanı Emekli Albay Halil Mert, Fırat'ın doğusuna düzenlenmesi planlanan operasyon öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şu çağrıyı yaptı: "İvedilikle Kara Kuvvetleri'ne bağlanacak bir cephe komutanlığı kurulmalı."

14 Ağustos 2019 Çarşamba 21:24
Emekli Albay Mert'ten operasyon öncesi önemli çağrı: İvedilikle bir cephe komutanlığı oluşturmalıyız

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

"ABD bizi oyalamaya devam ediyor." diyen Mert, "Şu ana kadar taaahhüt ettiği hiçbir şeyi yerine getirmedi. Dolayısıyla bugünkü tutumları da yeni bir oyalama taktiği." ifadelerini kullandı.

'ABD ciddiyetsiz davranıyor'

ABD'den gelen askeri heyete ilişkin de değerlendirmede bulunan Mert, Amerika Birleşik Devletleri'nin ciddiyetsiz davrandığını belirterek şunları söyledi:

"ABD'den 7 personel geldi. Bunların 2'si Subay, birisi Başçavuş birisi de sivil personel. Başlarında da bir Albay var. Bu heyet Amerika'nın bu işi ne kadar ciddiye aldığını gözler önüne seriyor."

'30 Ağustos çok önemli'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ağustos ayı vurgusunun çok önemli olduğuna dikkat çeken Halil Mert, sözlerine şöyle devam etti:

"Biliyorsunuz ki Afrin Harekatı'nın tarihini de 18 Mart Çanakkale Zaferi'mizin olduğu güne denk getirmiştik. Ağustos ayı için de 30 Ağustos'a denk gelen bir harekat başlaması son derece önemli."

Mert Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bir çağrıda bulunarak, "İvedilikle bir cephe komutanlığı kurulmalı." dedi.

"Mutlaka bir operasyon komutanlığımızın oluşturulması gerekiyor. Mevcut paşalarımızdan birisi görevlendirilerek oluşturulacak cephe Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlanmalı. Bu adım bizim harekat öncesi ciddiyetimizi de gösterir."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 21:24

YORUM YAZ

 • Bekir yilmazBekir yilmaz9 gün önce
  Çok doğru. Mumbic, daha Obama döneminde terorden temizlenecekti. Trump,da çıkıyoruz dedi kuzey Suriye'den. Noldu? ABD yiginagi hala dolduruyor. Ve devam ediyor. Görüşme, efendim ortakharekat merkezi kurma bunlar fasa_ fiso. Milli savunma bakanımız, bu işi çok iyi takip vedenetliyor. İnşallah, sonu hayırlı olur. Bunlar kanımca, oyaliyor....
 • hamido hamido 10 gün önce
  Devletimiz emin ellerdedir, bize millet olarak dua edip başkomutanın emrinde olmak düşer, vesselam.
 • ihsanihsan10 gün önce
  komutanlık var zaten abd kahpesi ne yapacak bakalım.
 • Dış GüçlerDış Güçler11 gün önce
  Halktan gelen tepki üzerine sırf Suriyelileri geri gönderecek bir alan oluşturmak için, dış güçler diye bir kaşık suda fırtına koparttığınız Amerika'yla diş geçiremediğiniz için işbirliği yapmak zorunda kalmak, halkın nazarında daha da gözden düşürecek sizi, farkında bile değilsiniz. Tabii arka planda daha farklı temaslar yürütmüyorsanız. Bir gece ansızın gelebiliriz derken, bir gece ansızın geliverdi elin Amerikalısı :)
 • Emre BayındırEmre Bayındır11 gün önce
  Yahu 15 Temmuz darbesinin arkasında ABD yok muydu? Ekonomimize saldırmıyor muydu ABD'nin başını çektiği dış güçler? Onbinlerce PYD'li teröriste her türlü desteği veren bunlar değil mi? Ortadoğu'da milyonlarca müslümanın kanına, namusuna, malına kast eden bu Amerika değil mi? Ne oldu da dost oluverdi? Madem Amerika'yı dinlemeden giremeyeceksiniz, hiç girmeyin. İnsan tükürdüğünü yalar mı? Bu kaçıncı? Kimlerdir bu kaypak politikaların arkasındaki hain akıllar? Sizin maksadınız nedir? Sözümona Amerikan düşmanı görünüp, arka planda iş birliği içinde misiniz?
 • Ergun66 Ergun66 11 gün önce
  Ne abd bizi kandırmaya doydu. Ne biz kanmaya doyduk.
 • Uyan TC isimli yorumcuUyan TC isimli yorumcu11 gün önce
  Herşey CHP bin başının altından çıkıyor değilmi,? Atatürk de yahudiydi dedin. Senin reisin ana tarafından yahudi, baba tarafından rum. Nasıl olacak şimdi? Bir de senin tohumun karışık. O geberen fesli gibi yunan galip gelseydi diyorsundur şimdi. A.... A.. Kadar yolun var
 • Ercan ankaraErcan ankara11 gün önce
  Ben kumatanimiz dogru konusuyor amarika hain yalanci bir ulke onlar yahudilere danismadan yahudilerin cikarina olmayan hic bir seyde asla taviz ve tahadut etmezler.diger tavizlari oyalama ve taktiksel bir aldatmacadan baska bisi degil.cunku ulkemizi kusatmabalmak istiyorlar islam ulkelerin rejimlerini degistirip yahudi devletine hizmet edenleri basa getirip destekliyorlar bu demek oluyorki buyuk yahudi devletin tum topraklarini ele gecirmek icin tum musluman kavimlar milletleri birbirine carpistir ic savas kaos cikaracaklar.buda buyuk katloyamlarin habercisi .devletimiz ve islam alemi derhal bu pasiflikten acizlikten kurtulmali savunma bekleme dusmana zafer kazandir.pilan ve saldiri isi dusmani korkutur zafer getirir.devletimizin cahil davranma hakki yoktur.
 • SüleymanSüleyman11 gün önce
  Bizi abd değil ak parti hükümeti oyalıyorNeymiş bu sefer abd nin oylama taktiğini yutmuyacakmış A. B. VE C. Planları varmışHükümet bu sözlerle ancak kendini oyalar
 • SüleymanSüleyman11 gün önce
  Bizi abd değil 
 • MisaMisa11 gün önce
  Ne çok akıl veren var.
 • EmeklEmekl11 gün önce
  Eğer abd nindediği şekilde hareket edilirse bilinmelidirki bu iş baştan kaybedilmiştir derinliği 30 km veya40 km içerde olacak sınır hiçbir önemi yoktur tamamiyle temizlenmedikleri sürece pkk devletini meşrulaştırır vede kurulur bir kaç yıl sonrada içimizden oymaya başlarlar vede elimizi kolumuzu sallayarak döndürülürüz
 • KEMALİST(DİRENİŞ)KEMALİST(DİRENİŞ)11 gün önce
  TÜRKİYEDOĞRUSUNUYAPIYORBU BÖLGEDE SALT TEK GÜÇ DEĞİLSİNDOĞAL OLARAK BÖLGEDE SURİYELİ SIĞINMACI GURUPLARA YENİ BİR ALAN AÇILMASI VE PKK İLE ARAMIZDA TAMPON BÖLGEDE SURİYELİKAMPLAR VE YERLEŞİMLER BIRAKARAK O BÖLGEYİ KONTROL ALTINDA TUTMAMIZ; AYRICAMÜDAHALE VE RIZASI AÇISINDANNATO VE TÜRKİYE MÜTTEFİK UNSURLAR AÇISINDAN DAHA HAYIRLI HİÇOLMAZSAZATEN ÇIKMA İHTİMALİ OLAN SIKINTILARI SORUNLARI KONTROLLÜ BİR BÖLGE YARATARAK ASKERİMİZİN İŞİKOLAYLAŞIR , MÜDAHALEMİZ KOLAYLAŞIR BURADAYIKILAN KENTLERİN İNŞASI SÜRELERİVAR O KADAR KOLAY DEĞİL ÖYLE BİRİLERİN ATTIĞITUTTUĞU GİBİ, BU SEBEPLEBU BÖLGE ÇOK ÖNEMLİ BİR KONUM BİZİM STEPNEMİZ KONUMUNDA ,BİR BÖLGE, HER ÖNÜNENE GELEN NEYİN NASIL YAPILACAĞIHAKKINDA ATIP TUTATCAĞINA BİRAZDA YAPICI ETKİLERİNİDÜŞÜNSÜN, KENDİ ALANIMIZDA ÇIKACAK BİR BÖLGEYE DAHA ÇOK MÜDAHALE HAKKIMIZ OLACAKTIR. ANCAK BAZI GÜÇLER TABİKİDE BUNA ENGEL OLMAK İSTEYECEKLERDİR HER ZAMAN KİGİBİANCAK MANİOLAMAYACAKLARDIR.
 • Mehmet Mehmet 11 gün önce
  Ya bunları hükümet bilmiyor mu.Abd hani darbeciydi,ne oldu darbeyi yaptıklarıyla aynı yerde olunur mu.Nasil güveniyoruz adamlar bizi kullanıyor bizde pkk ve israilin güvenliğini sagliyoruz
 • uyan tcuyan tc11 gün önce
  ne çabuk oltaya gelen ülkeyiz anlayamadım. anladığım tek şey sömürge devletiz. bu abd nye hala güveniyormu tc yani. zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.(gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)
 • BozoBozo11 gün önce
  Akit ve yorumcular! Millenium challange 2002 yi unutmayin
 • MamutMamut11 gün önce
  Nasıl oldu da fırat operasyonuna birden abd dahil oldu da bu operasyon BOP projesi haline geldi? 80 milyon son bi kaç günde uyutuldu mu?Akit uyan uyandır! Urfa ve ortak harekat ne alaka?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Ağustos 2019