• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Elazığlılar Malatya'yı es geçecek

Yeniakit Publisher
2023-12-26 01:11:00 -
Elazığlılar Malatya'yı es geçecek

Yapılan yeni proje tamamlandıktan sonra Elazığlılar Batı'ya Malatya'ya uğramadan gidecek.

Malatya'nın Yeşilçam Caddesi'ni ve Güldal Akşit Bulvarı'nı Kuzey Kuşak Yolu'na bağlayacak olan yol çalışmaları, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın katılımıyla devam ediyor.

Başkan Gürkan, Kızılırmak Caddesi'ndeki çalışmaları yerinde inceleyerek, "Kuzey Kuşak Yolu, hem seyahat hem zaman tasarrufu hem de güvenli erişim noktasında önemli bir görevi yerine getirecektir. Yol medeniyettir. Hizmet alanında medeniyetle tanışmanın en önemli unsuru yolların ve kavşakların bir an evvel yapılmasıdır. Biz göreve geldikten sonra alternatif yollar olan Danişment Gazi Bulvarı, Alp Er Tunga Bulvarı, Anayurt Bulvarı, Güldal Akşit Bulvarı'nı yaptık. Kuzey Kuşak Yolu ve Güney Kuşak Yolu ile beraber şehrin trafiğini rahatlatacak temel yatırımların en kısa sürede bitirileceğini ifade etmek istiyorum" dedi.

Gürkan, kamulaştırma, altyapı ve üstyapı çalışmalarının birlikte yürütüldüğünü belirterek, "500'ün üzerinde konutun, 1000'e yakın arsanın ve 150'ye yakın bağımsız bölümün kamulaştırılması yapıldı. Bir taraftan kamulaştırma bedelleri ödenirken, diğer taraftan altyapı ve üst yapı çalışmaları birlikte yürütüldü. Malatya'mıza hayırlı olsun. İnşallah şehrimiz, geçmişinden daha güçlü bir şekilde ayağa kalkacaktır" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mustafa G

ya hemserim birde tranvay görsek tranvay rayli sistem getirin
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23