El Kaide liderinden o ülkelere saldırı çağrısı

El Kaide lideri Zevahiri, 11 Eylül 2001 saldırılarının yıl dönümünde saldırı çağrısı yaptı.

11 Eylül 2019 Çarşamba 19:11
El Kaide liderinden o ülkelere saldırı çağrısı

11 Eylül 2001 saldırılarının 18. yıl dönümünde açıklama yapan El Kaide lideri Ayman el Zevahiri, SITE Intelligence Group internet sitesinde yayınlanan açıklamada Rus, ABD, Avrupa ve İsrail hedeflerine saldırı çağrısı yaptı.

11 Eylül saldırılarının faili olan örgütün liderliğine, Usame Bin Ladin'in ABD'nin uzun süren arama çalışmalarının ardından 2 Mayıs 2011'te öldürülmesinin ardından Ayman el Zevahiri gelmişti. Örgüt, dünya genelinde yapılan birçok terör saldırısının faili konumunda.

11 Eylül 2001'de ABD’nin başkenti Washington ve New York’ta düzenlenen saldırılarda 3 bine yakın kişi hayatını kaybetmişti. ABD'li istihbarat kaynakları, Usame Bin Ladin'in oğlu Hamza Bin Ladin'in öldürülmesinin ardından El Kaide'nin 'yeni bir 11 Eylül saldırısı' istediğini iddia etmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 19:11

YORUM YAZ

 • SelmanSelman7 gün önce
  Küfrün başı olan Yahudi ve uşakları ile, bu azgin kafirler ile ayni safta olan cumle munafik işbirlikçi ve gafillerin, salih mucahitlere yonelik her turden iftiralarına, Sad Suresi 62 ila 64. ayetler yeter insa Allah. HasbinAllah ve nimel vekil...
 • Şerefsiz ABD piyonu ElKaideŞerefsiz ABD piyonu ElKaide7 gün önce
  ElKaide derin yahudi devleti ABD’nin müslümana iftira atmak için kurduğu örgüttür;ifşa oldu!İkna edici olmak için PKK’ları ile kendi piyonlarını öldürüyorlar.Yahudiler her şeyi yapıyor!İzmir’de de sabataist kemalistler 9 Eylül’ü 11 Eylül’de kanıyorlar 10.yıl marşı ile,müslümanı karalamak için!
 • EymanEyman7 gün önce
    İslam dünyasını kan gölüne çeviren Amerika'nın burnu yerde sürünsün. Size karşı tüm kâfirler korkuyla birleşseler de, modern uçaklarla, kitle imha silahlarla vursalar da unuttukları bir şey var: Kavga yürek ister, sevda ister, iman ister! Ve şimdi Horasan topraklarından hamdolsun dünyanın dörtbir yanına yayıldınız, korkaklar saklansalar da, sizin direnişinizle artık kafirler bildi ve bilecekler ki İslam ümmetinin yakasını bırakmadıkça onlar da rahat uyumayacaklar! 
 • ahmetahmet7 gün önce
  hayret... uygulamada katledilen musluman, ozur dilenen terorist orgut israil
 • Malatya Malatya 7 gün önce
  Amca kusura bakma sünnet diye biraktiğin sakalından utan ama sende amerika uşağısın amerika sizi kurup kendini vuruyor ki islama savaş açsın
 • Mosad Mosad 7 gün önce
  Bu emri verse verse isrİl mosad verir, acitasyon

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019