El Beşir yemek yemeyi ve ilaçlarını almayı reddediyor

Birkaç gün önce kan pıhtılaşması nedeniyle tedavi gören Sudan'ın devrik Cumhurbaşkanı, yemek yemeyi ve ilaçlarını içmeyi kabul etmiyor. El Beşir, tedavisinin ardından Hartum'daki konuk evine götürüldü. 19 Aralık'ta ekonomik kriz nedeniyle olaylar patlak vermiş, 30 yıllık el Beşir dönemi sona ermişti.

22 Nisan 2019 Pazartesi 06:28
El Beşir yemek yemeyi ve ilaçlarını almayı reddediyor

Sudan'da birkaç gün önce tromboz (kan pıhtılaşması) nedeniyle tedavi gören devrik Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir, yemek yemeyi ve ilaçlarını içmeyi reddediyor.

Sağlık yetkilisinden alınan bilgiye göre, Beşir, hafif derecede geçirdiği tromboz nedeniyle bir hastanede tedavi gördü ve daha sonra başkent Hartum'da tutulduğu konuk evine götürüldü.

Sağlık yetkilisi, tedavinin ardından Beşir'in sağlık durumunun stabil hale geldiğini ancak psikolojisinin bozuk olduğunu aktardı.

Devrik Cumhurbaşkanı Beşir'in yemek yemeyi ve ilaçlarını almayı reddettiğini ifade eden sağlık yetkilisi, Beşir'in sıvı maddeler ile damardan beslendiğini kaydetti.

Sudan'da 19 Aralık'ta ekonomik kriz sebebiyle başlayan gösterilerin, hızla başkent Hartum ve ülke genelinde rejim karşıtlığına dönüşmesi ve başkentteki ordu karargahı önünde yoğun katılımlı gösterilerin ardından ordunun 11 Nisan Perşembe günü yönetime el koyduğunu açıklamasıyla 30 yıllık Ömer el-Beşir dönemi sona ermişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Nisan 2019 Pazartesi 06:35

YORUM YAZ

  • TolgaTolga26 gün önce
    El besir in evinden cikan 130 milyon dolar paraya bak
  • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir26 gün önce
    Ekonomik. nedenlerden dolayı darbe yapılmış ordu yönetime el koymuş işte şimdi sudan ekonomisi düzelir halk refaha kavuşur vay vay vay size asıl bundan sonra sefalet başlayacak akılsızlar
  • Mert kayaMert kaya27 gün önce
    Iyi adam tamam da cekilmeyi bileceksin kral degilsin hele bu yahudi ekonomisinde

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019