• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ekrem İmamoğlu, yurt dışında gaza geldi: Dünyadaki hepsiyle yarışırım

Seçim öncesi 'her şey çok güzel olacak' vaadinde bulunan ancak koltuğa oturmasının ardından işçi kıyımları ve yaptığı tatiller ile gündemden düşmeyen CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Berlin'de ilginç bir çıkışa imza attı. İstanbul'da henüz bir hizmet yapmayan İmamoğlu, "Dünyadaki her belediye başkanıyla yarışırım" dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-08 17:26:00 -
Ekrem İmamoğlu, yurt dışında gaza geldi: Dünyadaki hepsiyle yarışırım

Şovdan çalışmaya fırsat bulamayan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimleri için “3 ayda 2 seçim kazanmış bir belediye başkanıyım. Alkışlanacak bir şey mi, emin değilim, ama sonuç öyle” dedi. İmamoğlu sözlerinin devamında "Demokrat olma konusunda, dünyadaki her belediye başkanıyla da yarışmayı kendime hedef olarak bu akşam koymuş olduğumu sizlere duyurmak istiyorum” dedi.

Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30. yıldönümü etkinlikleri için davetli olarak Almanya’ya giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, TÜSİAD Berlin ve Mercator Vakfı temsilcileriyle bir araya geldi.

Seçim kampanyasında sık sık İstanbul’un gelmiş geçmiş en demokrat belediye başkanı olarak anılmak istediğini anlatan İmamoğlu, bu iddiasında çıtayı yükseltti.

İmamoğlu, “Bu kavramla hem böyle olmak isterim ama Berlin’de şu cesareti kendimde hissettim: Demokrat olma konusunda, dünyadaki her belediye başkanıyla da yarışmayı kendime hedef olarak bu akşam koymuş olduğumu sizlere duyurmak istiyorum” dedi.

"Yıkılacak çok duvar var"

Türkiye ve Almanya arasında tarihi, siyasi ve ekonomik anlamda derin bağlar bulunduğunu hatırlatan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Burada bulunmamızın temelinde bu duygular yatmaktadır. Bunu hisseden, taşına bir İBB Başkanı olarak sizleri selamlıyorum. Tarihte ilk olarak, 3 ayda 2 seçim kazanmış bir belediye başkanıyım. Alkışlanacak bir şey mi, emin değilim, ama sonuç öyle. 23 Haziran’daki seçim, İstanbul’daki belediye başkanlığı seçimlerinin son 50 yıldaki en yüksek oranı. 5 milyona yakın insanın oy verdiği bir insan olmanın sorumluluğu bambaşka.”

İstanbul’un kardeş şehirlerinden Berlin’de, duvarın yıkılışının 30. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Eyalet Meclisi’nde belediye başkanları oturumunda bir konuşma yapan İmamoğlu, “30 yıl geçtikten sonra şunu unutmayalım ki: Bu ortak mücadele devam ediyor. Ne için devam ediyor? İnsanların mutluluğu için, özgürlüğü için devam ediyor. İyi ki Berlin’deki duvar yıkılmış. Ama tahmin ediyorum dünyada bu anlamda yıkılacak daha çok duvar var” diye konuştu

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

NURİ

Doğru söylüyorsun hizmette değil, şovda eline kimse su dökemez
 • Yanıtla

ali

ÇENE VE SERİ YALAN konusunda yarisirim...demis olmali
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23