• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünyanın en büyük açık hava hapishanesi! Türk Dünyası Derneği Doğu Türkistanlılar için buluşacak

Türk Dünyası Derneği, Lahey'de açılan Doğu Türkistan Davası'nın seyrini anlatacağı bir program düzenleyecek. Saat 11:00'da İstanbul'da yapılacak oturuma, Doğu Türkistan Hükümeti'nin Başbakanı Salih Hüdayar online olarak katılacak.

Yeniakit Publisher
2022-01-31 18:03:00 -
Dünyanın en büyük açık hava hapishanesi! Türk Dünyası Derneği Doğu Türkistanlılar için buluşacak

 Yeniakit.com.tr 

Türk Dünyası Derneği, yarın saat 11:00'da İstanbul Zeytinburnu'nda düzenleyeceği etkinlikte, Lahey'de açılan Doğu Türkistan Davası'nın seyrini masaya yatıracak.

Türk Dünyası Derneği Genel Başkanı Halit Kanak'ın da katılacağı programda, avukatlar Gülden Sönmez ve Rodney Dıxon, Doğu Türkistan Davası'nın hukuki boyutlarını anlatacak.

Doğu Türkistan Hükümeti'nin Başbakanı Salih Hüdayar, programa online olarak katılarak bölgedeki son gelişmeleri aktaracak.

Türk Dünyası Derneği tarafından düzenlenecek programa, Çin zulmü altındaki Doğu Türkistanlılara destek vermek isteyen tüm vatandaşlar davet edildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdusselam

Allah ın adı ile Rahman Rahim. ALLAH TEALA YARDIMCILARI OLSUN DOĞU TÜRKİSTANLILARIN. KİMSEDEN FAYDA YOK! TÜRK DÜNYASI, DOĞU TÜRKİSTAN DAVASINA ZATEN SAHİP ÇIKMADI MI?!  

kartal

Allah yar ve yardımcıları olsun Türkiye'de bizde yeterince ilgi alakayı göstermiyoruz bir şeyler yapılması lazım Anca Türk Birliği sağlanır Türk devletleri güçlenir ondan sonra vay o Çin'in haline yeniden bir Çin Seddi yapmak zorunda kalırlar o zaman öncelik içimizdeki Birliği dirliği Türk birliğinin Müslüman birliğini dünyaya karşı göstermemiz lazım
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23