• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dünya çalkalanırken sessiz kalmaları… Altılı masada yeni kriz!

Terör destekçisi Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine Türkiye’nin karşı çıkması tüm dünyada yankı uyandırırken, altılı masanın sessizliği dikkat çekti. Altılı masada NATO’ya yakın isimler olduğunu söyleyen Mehmet Barlas, “Bu o derece ki aralarında bile sorun yaratabilir.” dedi.

Yeniakit Publisher
2022-05-19 12:54:00 -
Dünya çalkalanırken sessiz kalmaları… Altılı masada yeni kriz!

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği başvurusu, Türkiye’nin karşı çıkması nedeniyle kabul edilemedi. Türkiye, terör örgütü PKK’ya yakın olmaları nedeniyle iki ülkenin NATO üyeliğini onaylamadı.

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, dünyayı çalkalayan bu kararın ardından, “abuk subuk ne kadar konu varsa açıklama yapan” altılı masanın sessiz kalmasını eleştirdi.

Barlas’ın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Türkiye belki de bir Üçüncü Dünya Savaşı'nı engelleyecek tarihi bir tavır alıyor. Bu tavır aslında birçok NATO ülkesinin içten içe desteklediği, hatta gıpta ettiği fakat seslendiremediği bir tavır.

Bu arada Türk muhalefetinden çıt çıkmıyor. 6'lı masa denen şeyin elemanları ne kadar abuk sabuk konu varsa yorum yapıyorlar, fakat hem dünyanın hem de Türkiye'nin kaderini değiştirecek bu olaylar için bir kelime söyleyemiyorlar.

Sakın bu ilgisizliğin bilgisizlikten kaynaklandığını düşünmeyin. Eğer bir şey söylerlerse "bağlı oldukları ve talimat aldıkları" yerler meydana çıkar. Bütün dertleri bu.

Ayrıca bu 6'lı masa elemanlarında NATO'ya bağlılık seviyesi çok yüksek olanlar var. Bu o derece ki aralarında bile sorun yaratabilir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Reis

Bu zihniyet daha neyapsin vatanhaini olduklarini! Ben hala dusunuyorum bunlari nezaman hapse atacaklar diye resmen kendileri diyor bi bu Ulkeyi bolmek istiyoruz diye

nato babaları bunların

bu 6+1 nato yanyana getirip görev vermedimi hiç birisi kıvıramaz çünki babaları nato hepsini evlatlıktan reteder köprü altlarında bile iş yaptırmaz açlıktan telef olup giderler
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23