Dışişleri'nden Filistin mesajı: Asla yalnız bırakılmayacağız!

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, " Filistinli sivillere yönelik katliamın faillerinin hesap vermelerinin sağlanması için BM Genel Sekreteri’nin ivedilikle kararın gereğini yerine getirmesini bekliyoruz” denildi.

14 Haziran 2018 Perşembe 03:02
Dışişleri'nden Filistin mesajı: Asla yalnız bırakılmayacağız!

 

BM Genel Kurulu’nda Filistin halkına korunma sağlanması kararının kabul edilmesine ilişkin Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Filistin Halkına Korunma Sağlanmasına ilişkin kararın BM Genel Kurulu’nda büyük bir çoğunlukla kabul edilmesinden memnuniyet duyuyoruz.

'YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ'

Uluslararası toplumun sağduyulu üyeleri bu kararla yaşama hakkı başta olmak üzere en temel haklarına yönelik ağır ihlaller karşısında Filistin halkının asla yalnız bırakılmayacağını, haksızlığa karşı sessiz kalınmayacağını bir kez daha ortaya koymuştur.

Haklı ile haksızın kesin çizgilerle birbirinden ayrıldığı, uluslararası toplumun vicdanını sızlatan böyle bir konuda bir kısım BM üyesinin kararı desteklemeyerek evrensel adaletin gereğini yerine getirmekten imtina etmesi son derece düşündürücüdür.

İSRAİL HESAP VERMELİ

Barışçı protesto gösterisinde bulunan Filistinli sivillere yönelik katliamın faillerinin hesap vermelerinin sağlanması ve ileride benzer olayların tekerrürünün önlenmesi amacıyla caydırıcılık tesis edilmesi için BM Genel Sekreteri’nin ivedilikle kararın gereğini yerine getirmesini ve bu çerçevede uygulanabilir öneriler geliştirmesini bekliyoruz.

Türkiye bu konuda önümüzdeki dönemde de atılacak adımların takipçisi olmaya, Filistin halkının yanında durmaya devam edecektir.

Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 03:02

YORUM YAZ

  • fetösavarfetösavar5 ay önce
    Bu tarz uluslararası kamuoyunu harekete geçirecek eylemlerde bulunmalıyız...haberi olumlu buluyorm...israil karşıtı mitingle olmaz bu işler sadece seçmene şov onlar

Günün Karikatürü

14 Kasım 2018