Diriliş Ertuğrul ve Diriliş Osman'ın yapımcısından dev proje

5 sezon boyunca yayınlandığı TRT 1 ekranlarında izlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul'un yapımcısı Mehmet Bozdağ, yeni filmiyle sevenleri karşısına çıkıyor. Hem savaş sahneleriyle hemde konusuyla gişede büyük bir başarı elde etmesi beklenen "Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı" filminin oyuncu kadrosu belli oldu.

20 Eylül 2019 Cuma 10:28
Diriliş Ertuğrul ve Diriliş Osman'ın yapımcısından dev proje

Osmanlı Akıncıları, 'Diriliş Ertuğrul' dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ tarafından görkemli bir prodüksiyonla sinemaya taşınıyor.

Proje tasarımı ve senaryosu da Mehmet Bozdağ'a ait 'Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı', İstanbul'un fethinin ardından hedefini Roma olarak belirleyen Fatih Sultan Mehmet'in

Avrupa'daki kararlı ilerleyişini, sultana ölümüne bağlı en seçkin savaşçı birlikleri Akıncıların hikâyeleri üzerinden ele alıyor.

Dünyanın gördüğü en barbar krallardan ve tarihe Bogomil (Boşnak) katliamını başlatan Sırp Kralı olarak geçen Lazar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa'yla ittifaka girince Fatih'in Akıncıları Lazar'ın planlarını bozmak için harekete geçer.

Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda gücünü kılıçtan değil Hak'tan alan, zorbalığa karşı adalet, köleliğe karşı hürriyetin adı olan Akıncıların hikayesini anlatan 'Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı'; unuttuğumuz büyük cihan hakimiyeti ruhuna tanıklık yapmak için yola çıkan iddialı bir film.

Dünya çapında dev prodüksiyon

Tarihin akışını değiştiren Osmanlı Akıncıları'nın destanını anlatan filmin, Türk sinema tarihinde önemli bir kilometre taşı olacağı tahmin ediliyor. Türkler Geliyor, Adaletin Kılıcı; hikayesi, oyuncu kadrosu, kostüm ve dekoru ile dünya çapındaki dev prodüksiyonlarla boy ölçüşecek şekilde tasarlandı.

Film; uluslararası bir dağıtım ve tanıtım kampanyası ile Türkiye ile aynı zamanda Avrupa, Latin Amerika, ABD, Orta Doğu ve Asya'da da vizyona girecek.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Eylül 2019 Cuma 10:28

YORUM YAZ

  • İmam Hüseyin Çevikerİmam Hüseyin Çeviker20 gün önce
    Neden tarihimizi anlatacak diziler yok...Diriliş dizisinden dolayı ayrıca teşekkürler...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ekim 2019