• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dilipak'tan Sezen Aksu değerlendirmesi! 'Hala susuyor olması ayrı bir problem'

Gazeteci Abdurrahman Dilipak, Sezen Aksu'nun ilk Peygamber Hz. Adem ile eşi Hz. Havva annemize yönelik hadsiz hakaretine yönelik açıklamalarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2022-01-18 01:43:00 - 2022-01-18 13:56:05

 Yeniakit.com.tr 

Sezen Aksu'nun ilk insan ve ilk Peygamber Hz. Adem ile eşi Hz. Havva'ya yönelik haddi aşan hakaretini değerlendiren gazeteci Abdurrahman Dilipak, "Aynı söz LGBT'ye karşı söylense hemen belli kesim harekete geçiyor. Şarkıda, dine göre kutsal sayılan değerlere yönelik ki burada bir Peygamber ve bir Peygamber eşinden söz edilip, cahillikle suçlanıyor, bu elbette kabul edilemez." dedi.

Dilipak, Sezen Aksu'ya yönelik tepkileri şöyle değerlendirdi:

İslam tarihindeki en fazla sahabe şehit eden Halid Bin Velid, daha sonra Müslümanların kılıcı oldu. Eğer hatalarında ısrar edecekler ve sürdüreceklerse canları cehenneme. O cehennemde odun olacak zaten. Ama eğer kalplerinde hala bir pırıltı varsa bizim o prıltıyı söndürmek değil onu alevlendirmemiz gerekiyor. Haklı olmak haksızlık yapma hakkı vermez. Eğer kısas uygulanacaksa, onlara verilecek cevaplara gelecek karşı cevaplar şiddeti arttırır.

'Hala susuyor olması ayrı bir problem'

"Ben Sezen Aksu'nun hemen özür dilemesini ve açıklama yapmasını beklerdim." diyen Dilipak, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

En azından bir açıklama ile hata yaptığını ve bundan da üzüldüğünü söylemesi gerekirdi. Bu tartışma bu şekilde sürmezdi ama hala susuyor olması ayrı bir problem. Sezen Aksu yanlış yapmıştır. Bu yanlışını bir an evvel düzeltmesi gerekir. Eğer tavrında ısrar edecekse hukuk yolu da açıktır.

Devlet Bahçeli Sezen Aksu’ya ne dedi, ne söyledi?" target="_blank">
Devlet Bahçeli Sezen Aksu’ya ne dedi, ne söyledi?
Devlet Bahçeli Sezen Aksu’ya ne dedi, ne söyledi?

Aktüel

Devlet Bahçeli Sezen Aksu’ya ne dedi, ne söyledi?

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Absullah Birisi

Yazdıkların tamamen dogru, fakat Bazı insanların gecmişi geleceginin teminatıdır. Asıl almaz bal kokmaz kokarsa yag kokar aslı ayrandır. Son günlerde hodri meydan oldu boya reklamında fetöcü şarkıda fetöcü, köpek oyunları fetöcü yani topluma korku salma algısı, toplumun milli ve dini istirmar duygularıyla oynayanlar fetöcü bunlar bu cesarete tekrar nerden sahip oldular kimlerin acıgı var kimler göz yumuyor fetöcü= IFB sa bunĺarı yorumlamanı isterdim ve bekliyorum . Epeydir size yorum yazmıyorum fakat yazilarını okuyorum. Saygılarımla ellerinden operim.

HARPUTİ

Üstad Yunus 99- 100 hatırlatırım.Bunlar Ebu Cehil taifesi,ne peygamber,ne sen ne ben hiçbir pozitif katkı yapamayız.Bunlar düşmanlıkları ni asikare ediyor, saflarını tutuyorlar.Bunlar için diyecek tek şey var Bsm.Allah buyuruyor;"Kul Mutu bi ğayziküm"VesSelam.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23