• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dilipak, AK Partili Hakkı Köylü’nün muhabirlerimize saldırı olayını değerlendirdi!

Abdurrahman Dilipak, yeniakit.com.tr muhabirleri Mehmet Özmen ve Taha Emre Emre Özdemir’e bir kamu kurumu olan Kastamonu Öğretmen Evi’nde AK Parti Kastamonu Milletvekili ve Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü ile beraberindeki isimlerin saldırıda bulunmasını kınadı. yeniakit.com.tr’ye konuşan Dilipak, “Bu hadise ilk ve tek hadise değil. bu tür vakıalar şüyuu vukuundan beter hale geldi. Bunlar arasında ‘Ömer’ler’ yok.” dedi.

2020-01-21 18:10:00 -
Dilipak, AK Partili Hakkı Köylü’nün muhabirlerimize saldırı olayını değerlendirdi!

Murathan Seyitoğlu yeniakit.com.tr

Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak, Kastamonu’na muhabirlerimize yönelik gerçekleştirilen alçak saldırıyı değerlendirdi.

“Dünya hayatı eğlence yeri değildir”

AK Parti Kastamonu Milletvekili ve Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü’nün kamuya ait bir mekanda özel bir oda tahsis ettirerek yıllardır okey oynamasının doğru bir davranış olmadığına dikkat çeken Abdurrahman Dilipak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Maalesef birçok öğretmenevinde öğretmenler konken oynayarak, ya da bir çok yerde insanlar cep telefonu üzerinden iskambil, konken oynayarak ‘kötü örnek’ oluyorlar, ‘Malayani, faydasız işler’le uğraşıyorlar ‘boşa zaman geçiriyorlar’. Oysa ‘dünya hayatı’ oyun ve eğlence yeri değildir.”

“Zar atarak kendilerini kandırıyorlar”

Hakkı Köylü gibi siyasilerin yaşam tarzlarına ve meşgul oldukları işlere ilişkin aslında dikkatli olunması gerektiğine, bu tür davranışların AK Parti’yi ciddi şekilde yaraladığına işaret eden Abdurrahman Dilipak, “Bu sadece öğretmen evlerinde değil, Ankara’da siyasiler ve yüksek bürokrasi, anlı şanlı adamlar ‘oyun bağımlısı’. ‘Zar atarak’ kendilerini kandırıyorlar. Biz ‘Maarif’den söz ediyoruz, öğretmenevinde politikacılar ve bürokratlar, kendilerine özel mekan oluşturup, ‘ev gibi’ kullandıklarını söyledikleri resmi mekanlarda ömür tüketiyorlar. Kıbrıs, Gürcistan, Ukrayna, Bulgaristan, Ege adaları bunlara yetmiyor. Bu oyunlar artık çaycıların, resepsiyon personelinin diline düşen şeyler. Paralı bahisler, ahlaksız tekliflerle, küfürlü sohbetlerle bu işle bir çok il ve hatta ilçelerde, oteller, resmi ve özel mahallerde devam ediyor. Habere konu olay ne tek, ne ilk ve ne de son.. Her yerde varlar ve sayıları hızla artıyor.” şeklinde konuştu.

“Bekri Mustafa’yı Ayasofya’ya imam yapmak isteyenler var”

Kastamonu Öğretmen Evi’nde AK Partili Hakkı Köylü ve beraberindeki eşkiyaların muhabirlerimizi darp etmesiyle Türkiye gündemine gelen haberlerin kendisine “Güneş Motel olayı”nı hatırlattığını belirten Abdurrahman Dilipak, şunları söyledi:

“Haberin ‘key word’lere bakar mısınız; AK Parti Milletvekili, TBMM, Adalet Komisyonu, MEB, Özel İdare… Bu işin sağcısı, solcusu yok, bu masalar başka bir alem. Bu masalarda herşey konuşuluyor, herşey pazarlık konusu yapılabiliyor. ‘Gümüş Motel’i unutmadık. Ankara’daki İstanbul’daki garsoniyelerde siyasetçi, yerel yönetici, iş adamları da bir şeytan üçgeni kurup mafyalaşıyorlar. İnanılması güç isimler, mekanlar konuşuluyor. Kapıda korumaları, gelip-gidenin belli olmadığı sosyo politik bir anomali sözkonusu. Bu işler herkesin bildiği bir sır olarak toplumun farklı kesimlerinde konuşuluyor. Bu çevrelerde ‘Hz. Ömerler’ yok. ‘Hz. Asiyeler’ yok, ‘Hz. Eba Zer’ler’ yok. ‘Bekri Mustafa’yı Ayasofya’ya imam yapmak’ isteyenler var. ‘Laf ile aleme binlerce nasihat verenler’in ‘binlerce teseyyüb’ün gizli olduğu haneler’inden söz ediyoruz.”

“Şedit bir şekilde başkalarına meydan okuyup, tehdit ediyorlar”

“Fuzuli’nin “Selam verdim, rüşvet değildir deyu almadılar” dedikleri durum böyle bir durum olsa gerek.” diyen Abdurrahman Dilipak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Maide 90-91’de mealen buyurulur ki ‘Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar, fal okları şeytan işi iğrenç şeylerdir. Bunlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz. Şeytan içki ve kumar yoluyla aranıza düşmanlık ve kin sokmak, sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçtiniz değil mi?’ Önemli olan mahkum etmek değil, ıslah etmek olmalıdır. Bir de batılın tasviri saf zihinlerde kötü misal oluşturur ve emsal teşkil eder. Öte yandan tehlikeli vadilere sapanların artık futursuzca, şedit bir şekilde başkalarına meydan okuyup, başkalarını tehdit etmeye kalktıkları ve hadiselerin şüyuunun vukuundan beter hale geldiği zamanlarda tedip konusunda ölçülü bir şekilde ikaz da kaçınılmaz olmaktadır. Umulur ki, bu olay benzer yanlışların içine gırtlaklarına kadar batmış olanlar için ikaz olur.”

Kastamonu halkı Hakkı Köylü'den açıklama bekliyor

Öte yandan AK Parti Kastamonu Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, muhabirlerimizle ilgili yaptığı basın toplantısında görüntülere rağmen iftiralarda bulunması Kastamonu halkının dahi tepkisine neden oldu. Yeniakit.com.tr’yi telefon yağmuruna tutan Kastamonu halkı, “Sayın Hakkı Köylü, yıllardır neden öğretmenevinde kaldığını, yıllardır kendine özel olarak hazırlattığı o oda da neden okey oynayıp sorunlarımızla ilgilenmediğini açıklamalı. Sayın Köylü’nün çekineceği herhangi bir şey yoksa neden gazetecilere saldırıda bulunuyor, neden telefon ve kameralarına el konularak darp ediyorlar? Biz Kastamonulular olarak Sayın Hakkı Köylü’nün yıllardır okey masasından kalkmadığını, bir kamu kurumu olan öğretmenevinde sürekli okey oynadığını zaten bilmeyen yok. Bu durum AK Parti'ye de yakışmıyor."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Asabi

Cooook tuhaf birde adalet komisyonu başkanı ne ınsanlara kaldık 
 • Yanıtla

Rasim DUMAN

Her nasilsa bir sekilde AK Parri'ye "kapagi atmis" bu habis unsurlarin, acilen "temizlenmeleri" icap ediyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı