Der Spiegel'in Türkiye korkusu! Harita paylaştılar

Türkiye'nin Suriye'deki toprakları kendi ülkesine katmak istediğini iddia eden Alman Der Spiegel dergisi, 1920 yılına ait haritayı paylaştı.

24 Nisan 2019 Çarşamba 09:02
Der Spiegel'in Türkiye korkusu! Harita paylaştılar

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Suriye'nin kuzeyinde yer alan terör faaliyetlerini temizlemek amacıyla hem DEAŞ ile hem de DEAŞ ile savaştı.

Terör örgütlerinin sınır bölgesindeki faaliyetlerine son veren TSK; El Bab, Cerablus, Afrin gibi bölgelerde güvenliği sağladı.

Bölge halkı artık huzur içinde yaşıyor

Ancak Avrupalı bazı terör seviciler, bölge halkının huzura kavuşmasını değil Türkiye'nin Suriye topraklarında faaliyet göstermesini gündemine aldı.

Afrin'le ilgili yalan haber servisi

Alman Der Spiegel dergisi, Afrin'de kültürel ve etnik temizlik yapıldığı yalanını okurlarına servis etti.

Hatay örneği

Türkiye'nin Hatay'ı topraklarına katma sürecini hatırlatan dergi, "Hatay'da Türkler azınlıktı. Fransa bölgeyi Türkiye'ye bıraktıktan sonra Ankara bölgenin demografik yapısını değiştirerek Hatay'ı turkuvaza çevirdi. Şimdi aynı durum Afrin ve diğer bölgeler için de söz konusu olabilir." ifadelerine yer verdi.

Harita alman'ın kaygılarını gösteriyor

Türkiye topraklarının 1920 yılına ait haritasını da okurlarına sunan dergi, yine aynı haritanın gerçekleşmesinden yani Türkiye'nin Musul gibi Suriye'nin kuzeyi gibi bölgelerde etkin olmasından büyük endişe duyuyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Nisan 2019 Çarşamba 09:02

YORUM YAZ

 • KIZILDERILIKIZILDERILI25 gün önce
  DER SPIEGEL SIYONISTLERIN MEDYASI AYNI CNN VEYA BBC BUNLARIN BABALARI SIYONIST ISRAILDIR avrupada sesleri cikmiyor bu köpeklerin fransada 4 aydir DEMOSTRAZION VAR BU MEDYASESINI CIKARMIYOR TÜRKIYEDE OLSA 24 saat YALANLARI HABER YAPARDI BU SIYONISTLER BUNLAR DÜNYA ICIN BÜYÜK BIR TEHLIKEDIR.
 • zakozako25 gün önce
  İnşaallah bu harita doğruama, dar [küçük].daha büyüyecek.....
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 25 gün önce
  O Topraklar Zaten Bizim. Hiç Şüphesiz ki. Size Ne Oluyor?Şerefsizler. Siz Karışamazsınız.
 • ÖzkanÖzkan25 gün önce
  Alalım daha fazlasını!!!
 • SelimSelim25 gün önce
  Sadece bunun ile sınırlı kalacağımızı sanıyor bu hitler torunları. Biz 1. dünya savaşında bu almanlar yüzünden ne topraklar kaybettik. Ama elbet bir gün hepsini tek tek geri alacağız.
 • ahmetahmet25 gün önce
  Be b.k yiyenler, sizin yüzünüzden 1.dünya savaşına girmek zorunda kaldı bu devlet, bu toprakları kaybetti size gireni çıkanı var mı ABD/NATO/İSRAİL uşağı alçak NAZİ faşistleri....
 • OLması gerekenOLması gereken25 gün önce
  Kuzey Suriye de petrol yok, sadece tarım alanı olarak kullanılabilir. Türkiye GAP projesinin devamı olarak oralara su getirebilir. Yatırım gerektiren bir iş. Başka milletlere yatırım yapacağımıza sınırımız içindeki insanarımıza daha ucuz et yedirsek olmaz mı? Kilosu 7 TL olsa herkes rahat eder. Başka ihsan gerekmez.
 • YAŞARYAŞAR25 gün önce
  Nedense kimse bu haberin altına yorumda bulunmamış. Yoksa bu toprakların Türkiye'ye katılması hoşunuza gitmedi mi? Tarihte Türkler hiç bir zaman işgal etmemiş, katletmemiş, yok etmemiştir. Her zaman Türk beklenendir. Huzur isteyenler Türkü bekler, istikrar isteyenler Türkü bekler, adalet isteyenler Türkü bekler, güven isteyen Türkü bekler. O yüzden biz toprakları işgal etmemiş, zapt etmemiş, aksine fethetmişizdir. Fethetmek demek, alınan yerlerin halkının gönlünü ile beraber Fethetmektir.
 • 36036025 gün önce
  evet öyle sonuç olarak bu olacak alman gazetesi.... sizler avrupa da zevki sefa yaparken bizler son yıl da bir ülkenin 100 yılda gelmiyecek sizin tarafınız da ülkemize yapılan saldırılarla karşı karşı ya geldik huzur bırakmadınız bu topraklar da o sıkıntıların sonucu o harita olacak....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019