Davutoğlu'nun partisine geçen CHP'linin evine haciz geldi

Ahmet Davutoğlu'nun partisine geçme kararı alan CHP eski vekili İhsan Özkes, Fikirtepe'deki bir projeden 3 daire aldı. Banka kredisi ödenmediği için Özkes'in oğlunun oturduğu daireye haciz işlemi başlatıldı.

21 Ağustos 2019 Çarşamba 13:49
Davutoğlu'nun partisine geçen CHP'linin evine haciz geldi

CHP’li eski vekil İhsan Özkes, 2015 yılında Pana Yapı’nın Brooklyn Dream Projesi’nden etkilenerek 3+1 daire satın almak için el sıkıştı. Daha sonra projeden oğlu için 1+1 daire alan Özkes, son olarak Üsküdar’da bulunan, diğer oğlunun oturduğu evi 2+1’lik bir daire ile takas etti. Şirketin vaadine göre 2018 yılında daireler teslim edilecekti. Süreç boyunca Pana Yapı’ya ödeme yapmak için Ankara Mamak’taki üç dairesini satan Özkes, Pana Yapım’a 566 bin TL ödedi.

Ödeme yapılmayınca haciz geldi

Cumhuriyet’teki habere göre Özkes, inşaatın başlamasını beklerken Pana Yapı, mali açıdan zor günler yaşamaya başladı. Şirket, takasla devraldığı, Özkes’in oğlunun oturduğu Üsküdar’daki daireyi ipotek ederek, bankadan kredi çekti. Finansal sıkıntıyı atlatamayan Pana Yapı, Fikirtepe’de 1000’i aşkın konutun bulunduğu Brooklyn Dream ve Brooklyn Life projelerini yarım bıraktı. 200 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek ve 650 adet konut ile 34 adet ticari ünitenin yer aldığı Brooklyn Dream Projesi’nde inşaatın sadece yüzde 12’si bitirildi. Kredi için ödeme yapılmayan banka, şirkete haciz işlemi başlattı. Şu an, Özkes’in oğlunun oturduğu Üsküdar’daki daireye 404 bin TL kıymet biçildi.

2015 yılında 5 evi bulunan İhsan Özkes, süreçte üç dairesini sattı, bir dairesine haciz konuldu. Bu süreçte dövize vurulduğunda yaklaşık 1.5 milyon TL kaybettiğini belirten Özkes’in elinde şu an bir tek kendi oturduğu daire kaldı. Özkes, “Bu tuzağa nasıl düştüm, ben de şaşıyorum. Fikirtepe’de kentsel dönüşüm fotoğraflarında, dönemin bakanları da vardı. Tanınan bir şirketti. Bu iş, İstanbul’un göbeğinde oluyor. 2019 yılındayız. Böyle bir şey yapacaklarına ihtimal vermedim. Güvendim. Bu inşaat yapılıyorsa yapılsın, yapılmıyorsa paramı geri versinler. Evimin üzerindeki haciz kaldırılsın, nefes alayım” dedi.

Davutoğlu’nun partisine geçti

Eski müftü İhsan Özkes, bir dönem CHP’de milletvekilliği yaptı. Geçtiğimiz günlerde eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüntülenen Özkes, “Tabiri caizse daha dün ifşa oldum. İfşa olmamızı dün uygun buldular. Zat-ı alilerine eşlik ettim, olursa bundan sonraki süreçte de birlikte olacağız inşallah. CHP'den ayrıldıktan sonra hiçbir siyasi partiyle irtibatım olmadı. 21 Temmuz 2015 tarihinde CHP'de ayrıldım. O günden bugüne kadar da hiçbir siyasi parti ile irtibatım olmadı, herhangi bir partinin üyesi, mensubu, gönüllüsü de olmadım. Ancak, geldiğimiz bu günlerde çok şey değişti artılar olmadı eksiler her geçen gün çoğalıyor.” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Ağustos 2019 Çarşamba 13:49

YORUM YAZ

 • Recep GülerRecep Güler1 ay önce
  haciz işbankasındansachp nin parmağı vardır!!!
 • İnsanları eleştirirken ünvanına ve inancına göre yargılamak ne kadar doğru?İnsanları eleştirirken ünvanına ve inancına göre yargılamak ne kadar doğru?1 ay önce
  Herkes eski vekili İhsan Özkes,e yüklenmiş. Ünvanı ne olursa olsun. sonuçta insan bu. Senin benim gibi. Yok efendim ,neden kredi çekmiş , caizmi, değilmi.?Allahın sopası yok! Sonuçta yaptığı işlerin sorumluluğundan kaçamaz. Adam ev almış. Borcunu ödeyememiş.Haciz gelmiş. Hepimizin başına gelebilir bu. Ülkeyi yönetenlere ;" Neden faizi yaygınlaştırıyorsunuz? Haram değilmi. Vergi almak için alkol ve sigarayı vatandaşa satmak caizmi ?? "diye sormuyoruz yada protesto etmiyoruz.Politikacıyı görünce ağam ,paşam çekiyoruz.Politikacıda senin benim gibi insan ve hepsi o makamlarda millet için var. Karşılığını da fazlasıyla alıyorlar.
 • galipgalip1 ay önce
  davutoğlu partimi kurdu haberimiz olmadı
 • M. Mücahid OkcuM. Mücahid Okcu1 ay önce
  Bu adam müftü iken faiz hakkında ne düşünüyordu, merak ediyorum.Yayınlanmayacağını bildiğim için ne mal olduğu hakkında bir söz etmeyeceğim. O anlar!..Ancak donuna kadar almaları aklını başına getirir sanırım.
 • Sen sen***Ben benSen sen***Ben ben1 ay önce
  Şimdi dönek vekil bozuntusu vekil olmazdan önce MÜFTÜ değilmiydi? Yani dini bir kurumda en yetkili birisi değilmiydi? Ben münafık dönmeye görevde olduğu sırada gitsem ve şu soruyu sorsam *** müftü efendi ben bankadan kredi çekip ev yada araba alacağım. Dinimizce uygunmudur???? desem bana cevabı ne olur? Elbette olmaz der. Peki kendisi ne yapmış? Cevabı siz verin.
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu1 ay önce
  Bu üç kağıtçı imam mıydı?
 • Ziya Ziya 1 ay önce
  Az kaldı fırıldak ı geçmeye bekliyoruz
 • DumanlıDumanlı1 ay önce
  AKP kuruluş yılı törenleri için Güle Davutoğluna ve Babacana bizden değiller diye davetiye göndermemiş. Davutoglu halen Akp üyesi. Bahsettiğiniz zat 5 yıl önce ben sizden degilim diyerek CHPden istifa etti. Halen kişiyı CHP ile özdeştirmeniz çarpıtma ve yalan haber oluyor.
 • Dadas 25 Dadas 25 1 ay önce
  Davutoğlu partimi kurdu.Bu haberleri gercekten doğruluğu kabul edilen haber yapmak daha gerçekçi olur.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019