DAEŞ'ten Türkiye'ye küstah saldırı tehdidi! O üç ilin ismini verdiler

Terör örgütü DAEŞ, Türkiye'nin bazı illeri için saldırı tehdidinde bulunarak büyük bir skandala imza attı.

17 Eylül 2019 Salı 17:17
DAEŞ'ten Türkiye'ye küstah saldırı tehdidi! O üç ilin ismini verdiler

Terör örgütü DAEŞ destekçileri Twitter’dan Türkiye’ye saldırı tehdidinde bulundu.

‘Çok yakında’ yazıları yazan DAEŞ'liler Türkiye’nin çeşitli illerinden el bombaları ve silahlarla fotoğraflar paylaştılar. DAEŞ terör örgütünün lideri Ebu Bekir el Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen ses kaydında örgütün farklı cephelerde saldırılara devam edeceğini söylediği öne sürüldü. Bu ses kaydından sonra, içinde Türkiye’nin de olduğu bir çok noktadan örgüt üyelerinin eylem lokasyonu yayınladığı iddia edildi.

Euronews’ten Tuba Altunkaya’nın haberine göre örgütün haber ajansı El Furkan’ın yayınladığı, Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen yaklaşık 30 dakikalık ses kaydında “Farklı cephelerde günlük operasyonlara devam edeceğiz” deniliyor.

Hedeflerinde üç il var

Tehdit mesajında Mali ve Şam’a işaret edilirken, söz konusu faaliyetler için belirli bir tarih verilmedi. Kayıtta, Bağdadi olduğu öne sürülen kişi örgüt üyelerine, ‘cezaevleri ile kamplarda tutulan DAEŞ’li tutukluların ve kadınların özgür kalması için ellerinden geleni yapma’ çağrısında bulunuyor.

İddianın teyidi halinde, Bağdadi nisan ayından bu yana ilk kez bir mesaj yayınlamış olacak. Bağdadi 5 sene sonra ilk kez nisan ayında kamera karşısına geçerek bir propaganda videosu yayınlamıştı.

Ankara, Şanlıurfa ve Mardin için saldırı tehdidinde bulunuldu

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Eylül 2019 Salı 17:17

YORUM YAZ

 • KaraKara1 ay önce
  Amerikanin yeni oyunu,Allahim bize yaradim etsin
 • ahmetahmet1 ay önce
  neden bu abd ve yahudi uşakları,o kadar müslümana zulüm eden,kan ve gözyaşı döken vahşi yaratıklara değilde ,mazlumlara yardım etmeye çalışan müslümanları hedef almaya devam ediyorlar.bu aşağılıklar yüzünün arkasında münafık kimliği taşıyan pisliklerdirde ondan...
 • alicanalican1 ay önce
  İsrailin kurduğu başı Yahudi olan İslam dinini asmak kesmek olarak yansıtan şarlatan bünyesindekiler hapishane kaçkını suçlular olan bir örgüt. Hiç İsraile tehditi yok nasıl bir Müslüman örgüt olsun akıl var mantık var. Tiyatro bir zamanlar neredeyse Türkiye yi bile kandıracaklardı bize yardım edin bizde pkk lı yok edelim diye pkk ypg deaş vs örgütler Amerikanın oluşturup desteklediği örgütlerdir. Türkiye şahlandığı zaman başına pkk gezi fetö gibi belalar saran ABD nin senaryolarıdır.
 • zakozako1 ay önce
  Müslüman gözüken yahudi ve haçlı artıkları......
 • BARİ SİZ ALDANMAYIN! BARİ SİZ ALDANMAYIN! 1 ay önce
  Ya kardeşim bari siz aldanmayın. Yazulanları görmüyır musunuz? Daha doğru düzgün türkçe yazamamışlar. Arapçası desen arapçası da çarık çürük. PKK lılar milleti proveke etmek ve devlet Müslümanlarla uğraşsın diye, ortalığı karıştırıyor. LÜTFEN BARİ SİZ ALDANMAYIN.
 • Serdar Serdar1 ay önce
  Abd ve ingiliz ortak yapımı pkk gibi taşeron bir örgüt. Akılsız duygusuz zombiler. İşgal edilmiş Arabistan kralı kimin adamıysa oda onların.
 • Ahmet nihat Ahmet nihat 1 ay önce
  ***GAVURamerikan yahudisi mossad cai m-16 ajani Deaş lideri ŞAMUEL eliot yani e....bagdadi cakma isimlinin SONU nedir ? CEHENNEMDiR.. Eceli gelen it ten aşagiliktirsapik vehhabi el kaide lideri cai ajani usame bin ladin gibidir SONU !! ***
 • HakHak1 ay önce
  Besle kargayı oysun gözünü.
 • Adanalı.Adanalı.1 ay önce
  abd yine terörist deaşı piyasaya sürmeye hazırlamış.
 • Tövbe TövbeTövbe Tövbe1 ay önce
  reis dünkü toplantıda en büyük tehdid daeş değil ypg demişti.
 • zeydzeyd1 ay önce
  ABD İSRAİL VE İNGİLİZ KÖPEĞİ DEAŞ NOKTA
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  tc niye laiklik ile yönetiliyor? Allahın hükümlerini istemeyen müslüman olamaz. dostunu düşmanını kurana göre tanımlamazsan islam olamadığın gibi yaptıkların mücadelen Allahın gadabına sebep olur 
 • ALPALP1 ay önce
  abd, ellerine tutuşturmuştur
 • NurNur1 ay önce
  Hadi oradan hayvan git israili hedef amerikayı hedef al şerefsizmüslümanların limanını hedef alan kâfirdir ancakamerkanın israilin köpekleri olduğunuz ap açık ümmetin çaresi olan dertleriyle dertlenen ülkeyi ancak siz putperestlerin uşağı maşası hedef alır Allah belanızı versin Allahın lincine uğrayın inşaallah
 • Şeref Öztürk Şeref Öztürk 1 ay önce
  Sesi bitti derken Amerika ve itrail birilerini destekleyip müslümanları birbirine düşürmek istiyorlar Arabistan’daki petrol rafinerilerinizde Amerika nınnvurduğunu İran Yemen Suudi eşle gerginliği tırmandırıp silah satarak nemalanmak istemesi ve islam ülkelerini birbirine düşürerek İtrali güçlendirmek vesselam yazılacak çok şey var ama
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Allah belanızı versin .. sürüsü, bir türlü kurumadı şu müslüman katillerini kökü...
 • enesenes1 ay önce
  Deaş filan hikaye ABD diyor ki siz üç devlet (Türkiye Rusya İran) anlaşıyorsunuz ben burdayım diyor. Çobanbeydeki saldırıyıda iyi okumak gerek.
 • Evren GenişEvren Geniş1 ay önce
  İsrail’in ve ABD nin maşası DAEŞ

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019