• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cuntacıların MÜSİAD nefretini tanıkları anlattı! "28 Şubat, sadece siyasete ve fikre değil aynı zamanda Anadolu sermayesine yönelikte bir darbedir"

Yeniakit Publisher
2024-02-28 17:55:00 - 2024-02-28 18:19:31
Cuntacıların MÜSİAD nefretini tanıkları anlattı! "28 Şubat, sadece siyasete ve fikre değil aynı zamanda Anadolu sermayesine yönelikte bir darbedir"

Türk siyasi tarihine “Postmodern darbe” olarak geçen 28 Şubat'ın yıldönümünde dönemin MÜSİAD Başkanı Erol Yarar, açıklamalarda bulundu. Yarar "28 Şubat, sadece siyasete ve fikre değil aynı zamanda Anadolu sermayesine yönelikte bir darbedir" dedi.

 AKİT ÖZEL 

28 Şubat darbesi, ekonomik hayatta da onarılmaz yaralar açtı. Muhafazakâr işadamlarının askeri ihalelere girmelerinin nasıl engellendiğini, Anadolu sermayesinin nasıl bitirilmek istendiğini dönemin MÜSİAD yöneticileri yeniakit.com.tr okurları için anlattı.

Dönemin MÜSİAD Başkanı Erol Yarar, Akit’e üyelerinin baskılarla karşı karşıya kaldığını söyledi.

GECE 2’DE EVLERE BASKIN YAPILDI

Anadolu sermayesinin güçlenmesini hazmedemeyen 28 Şubatçılardan mütedeyyin sanayicilere zaman zaman tehditler geldiği de ortaya çıktı. Yarar, “Arkadaşlarımıza ‘Desteklerden faydalanamazsınız’, ‘İhalelerde yer alamazsınız’ denildi. Bazı üyelerimizin evlerine baskın yapıldı, odaları saat 02.00’da didik didik arandı” dedi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

İHALELERE SOKULMAYALIM DİYE TEBLİĞLER YAYINLANDI

Yarar, “Üyelerimizin askeri ihalelere sokulmaması için tebliğler yayınlandı. Reklam firmaları tarafından karalama kampanyaları başlatıldı, arkadaşlarımız etiketlendi. Biz olan bitenleri araştırdık. Mahkemeye de başvurduk. Ne hazindir ki başvurumuza cevap alamadık” şeklinde konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

resat

bu memleketi soyup soğana çeviren azgın azınlık ,imtiyazları ellerinden kaymasın diye ,korktukları ,lakin bu toprakların sahipleri olduğunuda bildikleri kesimi sindirmek vede işi birmüddet daha sağlama almak için yaptıkları bir askeri yönü olan ,siyasi yönü olan ,ekonomik yönü olan bir müdehaledir,,
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23