• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erdoğan çağrı yapmıştı! Cumhurbaşkanı ödeneği ek bütçe teklifinden çıkarıldı

AK Parti verdiği önerge ile; TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen ek bütçe de cumhurbaşkanı maaşına zam öngören madde metinden çıkarıldı.

Yeniakit Publisher
2022-06-29 00:17:00 - 2022-06-29 00:31:27
Erdoğan çağrı yapmıştı! Cumhurbaşkanı ödeneği ek bütçe teklifinden çıkarıldı

Cumhurbaşkanlığı ödeneği ek bütçe teklifinden çıkarıldı. 2022 ek bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulu’nda düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı ödeneği ek bütçe metninden çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan çağrı yapmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı maaşı üzerinden fırtına kopartarak ülkenin ve milletin menfaatlerine olan ek bütçeyi karalamak isteyenlere de bir çift söz söylemek istiyorum. Özellikle Bay Kemal, yandaşı ve taifesine. Bu sözlerim özellikle onlaradır. Bizim sistemimizde Cumhurbaşkanı maaşı aynı zamanda emekli milletvekilleri ile merhum Cumhurbaşkanlarının hak sahipleri ailelerine yapılan ödemelerin göstergesidir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun aldığı iki maaştan biri olan emekli milletvekili maaşı Cumhurbaşkanı ödeneğine endekslidir. Yol açacağı mağduriyetler sebebiyle maaşımızla ilgili bir tasarrufta bulunmamız olmuyor. Ancak son ek bütçe görüşmelerinde muhalefet tarafı işi öylesine zıvanadan çıkardılar ki artık bu mihneti daha fazla taşımamız mümkün değildir. Buradan TBMM’ye bir çağrıda bulunmak istiyorum. Ek bütçenin genel kuruldaki görüşmelerinde Cumhurbaşkanı ödeneği ile ilgili maddenin kanun metninden çıkarılmasını talep ediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu başta olmak üzere bu sebeple hiç kimsenin mağduriyeti uğramaması için gündeme gelecek ilk kanun teklifinde emekli milletvekillerinin maaşlarının başka bir formüle göre düzenlenmesi yerinde olacaktır. Böylelikle Sayın Kılıçdaroğlu’nun aldığı iki maaş Cumhurbaşkanı ödeneğini geçmiş olacağı için de inşallah artık kendisi bu konuyu yalan yanlış bilgilerle tekrar gündeme getirip de kamuoyunu boşu boşuna meşgul etmez. Ülkenin onca meselesi arasında vatandaşlarımızın karşına bu tarz bir konuyla çıkmak zorunda kaldığım için de sizlerden helallik istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ADANALI

NE OLDU ŞOVUNU YAPMIŞ OLDU OLMASI GEREKEN BU ZATEN ELİNİN ALTINDA ÖRTÜLÜ ÖDENEK VAR YENİ ÖNÜNDE YEMEDİĞİ ARKASINDA BU ŞOVA GEREK YOKTU.

selman

fena kapak olmuş ama foxtv ve sözcü bu açıklamayı kapalıdevre kitleye haber olarak ulaştırmayacağı için sonraki yalanı beklemeye başlamışlardır bile
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23