• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çirkin ifadelerle hakaret etmişti! RTÜK'ten Sedef Kabaş kararı

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, TELE 1 canlı yayınında çirkin ifadelerle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakarette bulunan Sedef Kabaş hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Yeniakit Publisher
2022-01-21 20:21:00 - 2022-01-21 20:30:27

 Yeniakit.com.tr 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TELE 1 canlı yayınında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ağır hakarette bulunan İletişim Uzmanı Sedef Kabaş'ın sözleri hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

lk Üst Kurul toplantısında Kurul gündemine getirilecektir'

Twitter hesabından açıklamada bulunan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "TELE 1 yayın kuruluşunda, Sedef Kabaş’ın sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan kabul edilmesi asla mümkün olmayan sözlerine ilişkin inceleme kararı alınmıştır. Konu ilk Üst Kurul toplantısında Kurul gündemine getirilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız." dedi.

TELE 1'de Uğur Dündar'ın moderatörlüğündeki "Halk Arenası" programında konuşan Sedef Kabaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak çirkin ifadelerle hakarette bulunmuştu.

Kabaş, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun da konuk olduğu programda, şunları söylemişti:

Şuna inanıyorum ki Recep Tayyip Erdoğan, dönüp siyasi hayatına baksa, bu toplum kendisine çok şans verdi. Çok iyi makamlara getirdi, çok oy verdi.

Çok meşhur bir söz vardır, 'Taçlanan baş akıllanır' diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır, hadi onu söylemeyeyim, 'büyükbaş hayvan' diyeyim. 'Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur' denir. Yani tam tersini ifade eder.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fsm

Çok doğru bir yorum olmuş.

Serdar

Erdoğan'a düşmanlık yapacağız diye şanzımanı hepten dağıtıp tozuttular. İpe sapa gelmez iddialarla ve iftiralarla zehirledikleri sosyolojiyi diri tutmaya çalışıyorlar. Sözcü denilen paçavra el salvador başkanının ziyaretini diline dolamış. Neymiş, başkanın Türkiye ziyaretine çok büyük tepki varmış. Yanıbaşındaki dost ABD varken başkanın Türkiye'de ne işi varmış. Aynen böyle diyor. Allah belanızı versin. Bu ülke düşmanlığı değil de nedir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23