• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Uğur Dündar, Yılmaz Özdil ve Muharrem İnce açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan dönüşü uçakta Uğur Dündar, Muharrem İnce ve Yılmaz Özdil gibi isimlerin 'Barış Pınarı Harekatı'na dair destek mesajları hakkında "Bundan çok mutlu olurum, bu, milli birlik durumudur' cevabını verdi.

Yeniakit Publisher
2019-10-10 07:37:00 - 2019-10-10 09:48:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Uğur Dündar, Yılmaz Özdil ve Muharrem İnce açıklaması

Sırbistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Muharrem İnce gibi isimlerin destek tweetleriyle ilgili soruya şöyle cevap verdi:

"Bu, milli birlik durumudur"

"Bundan çok mutlu olurum. Bu milli birlik durumudur. Bu ülkenin 82 milyonu böyle zamanda birlik olmayacak da ne zaman olacak? 82 milyondan kendini tecrit edecek, olsa olsa terör örgütleri olur. Siyasette de terör örgütlerine sırtını dayayanlar bu işin dışında olur."

Ne demişlerdi?

Barış Pınarı Harekatı hakkında Trump'tan ve ABD'li diğer bazı isimlerden gelen tehdit mesajları sonrası, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Muharrem İnce gibi isimlerden Erdoğan'a destek gelmişti.

Yılmaz Özdil attığı tweette Muharrem İnceifadesini kullanırken, Muharrem İnce "Trump’ın yaptığı açıklamalar hepimize karşı yapılmış açıklamalardır. Uluslararası ilişkilerde bu tür ilişki biçimlerine ve tehditlere yer yoktur. 10 bin km öteden gelip Irak’ı, Suriye’yi mahvettiniz. Tehdit etiğiniz ülke Türkiye Cumhuriyeti’dir, haddinizi bilin!" demişti.

Uğur Dündar ise, Twitter hesabından, Trump'ın tweetlerine işaret ederek "Bu tweet sağlıklı kafa yapısının ürünü olamaz. Türkiye'yi alenen tehdit eden bu adama gereken yanıtın en kısa sürede ve gereken sertlikte verileceğini düşünüyorum.. Hepimiz T.C.yönetiminin ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yanındayız. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Başka Türkiye yok!" mesajını paylaşmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

nene hatun

ÜÇ MAYMUN .ÜÇ DİNAZOR SİZİNLEMİ VARIZ ...HELE YILMAZ ÖZDİL ????????
 • Yanıtla

Zeytin

Demek ki neymiş, önce gazeteci olunursa fikirler, düşünceler dikkatle takip edilip saygı duyulurmuş..biatçı yalaka havuz medyası tarafgir olduğu taraftan bile saygı sevgi görmez, adam yerine konmazmış..işte bu yüzden bırakın yalakalığı gazetecilik yapın diyoruz ama tabiiki olmuyor..ucunda bol mevki, para servet dünya malı var..ama o zaman da omurgalı olunamıyor..halk kimin neyi seçtiğini çok iyi görüyor..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23