• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'nin NATO'daki restine ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan Madrid'de gerçekleşen NATO Zirvesi'ndeki tarihi restine dair açıklamalarda bulunarak, "Bizim kırmızı çizgimiz bunlar' dedik. Bu kayıtlara YPG, PYD, FETÖ girecek. Girmediği takdirde kusura bakmayın imzayı atmayız dedik. Bunu kabul etmek zorunda kaldılar." dedi.

Yeniakit Publisher
2022-07-06 21:43:00 - 2022-07-06 21:53:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'nin NATO'daki restine ilişkin açıklama

Türkiye, terör örgütüne destek uzun süredir karşı çıktığı İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine Madrid'de imzalanan üçlü muhtırayla onay verdi. Muhalefetin üçlü muhtıraya yönelik eleştirilerine yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirvede rest çektiklerini söyleyerek "'Kabul etmezseniz imza atmayız' dedik, kabul ettiler. Böylelikle FETÖ bir terör örgütü olarak NATO kayıtlarına girdi" dedi.

Ankara'da geçmiş dönem belediye başkanları ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İspanya'nın başkenti Madrid'de gerçekleştirilen NATO Liderler Zirvesi öncesinde Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında imzalanan üçlü muhtırayla ilgili eleştirilere de yanıt verdi.

"FETÖ'cü alçaklarla fotoğraf vermek için adeta sıraya girdiler"

Erdoğan, "NATO zirvesinde kimlerle neyi nasıl konuştuğumuzu herhalde takip ettiniz. On binlerce PKK, YPG, FETÖ teröristlerinin sınırlarımız dibinde beklediği dünyanın dört bir yanında saldırmak için sinsice hazırlık yaptığı, birilerinin de FETÖ'cü alçaklarla fotoğraf vermek için adeta sıraya girdiği, ellerini ovuşturduğu çok kritik bir dönemden geçiyoruz." ifadelerini kullandı.

"FETÖ bir terör örgütü olarak NATO kayıtlarına girdi"

Muhalefet partilerinin eleştirilerine yanıt veren Erdoğan, "Ana muhalefet, yavru muhalefet şimdi buradan size sesleniyorum: NATO'nun kayıtlarına PKK girmiştir. YPG girmiştir. Hepsinden öte FETÖ bir terör örgütü olarak girmiştir." şeklinde konuştu.

"Bizim kırmızı çizgimiz bunlar' dedik

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugüne kadar sadece AB kayıtlarında olan PKK artık YPG, PYD ve FETÖ, NATO'nun kayıtlarına girmek suretiyle resmi kayıtlarda yerini almıştır. Biz gerek NATO Genel Sekreteri gerek diğer Cumhurbaşkanı ve Başbakana 'bizim kırmızı çizgimiz bunlar' dedik. Bu kayıtlara YPG, PYD, FETÖ girecek. Girmediği takdirde kusura bakmayın imzayı atmayız dedik. Bunu kabul etmek zorunda kaldılar.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Murat ben

Allah razı olsun inşallah Reis Ama önce içerideki hainleri yok et

Ali Veli

Feto ile resimleri olanlar bakan
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23