• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ruhani'ye Ermenistan uyarısı

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan-Ermenistan çatışmasında haklı ile haksızı, işgal edilen ile işgalciyi ayırt eden bir noktada durmanın mühim olduğunu söyleyerek Ruhani'yi uyardı.

Yeniakit Publisher
2020-10-22 18:56:00 -
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ruhani'ye Ermenistan uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile ikili ilişkiler başta olmak üzere Azerbaycan-Ermenistan meselesi ve Suriye konularının konuşulduğu bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan ve Ruhani görüştü

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye-İran ilişkilerini geliştirecek ve terörle mücadelede iş birliğini güçlendirecek hususların ele alındığı görüşmede, Azerbaycan-Ermenistan meselesi ve Suriye başta olmak üzere bölgesel konular değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İran'la yakın iş birliği ve dayanışma içinde olmayı ortak çıkarların ötesinde komşuluk hukukunun gereği olarak gördüklerini belirtti.

Azerbaycan-Ermenistan çatışması konuşuldu

Azerbaycan topraklarındaki işgali ve saldırıları ile kriz başlatan Ermenistan’ın sivil halka karşı yaptığı saldırıların savaş suçu olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu meselede haklı ile haksızı, işgal edilen ile işgalciyi ayırt eden bir noktada durmanın mühim olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’nin birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden PKK/YPG terör örgütüne karşı ortak hareket etmenin ve İdlib'de ateşkesin korunmasının, istikrarın sağlanmasına yönelik ortak çabaların müspet sonuçlar doğurması için gerekli olduğunu dile getirdi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

muhammed yılmaz

Hadi Azerbaycan hala dağlık karabağ a giremedin bugün 25.gün oldu savaş başlayalı .inşallah en kısa zamanda kurtarırsınız işgal edilen topraklarınızı.
 • Yanıtla

Acem Hirvanî

Simdi biz cok korktik, Iran heman diz cökir özür mü diler? hayir Acem devleti takmaz birsey, onlar onurlu iler. Acem`ler ne yoparsa eyi yopar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23