• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan orman yangınlarıyla ilgili açıklama: Bir yalan terörü estiriliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de orman yangınlarında büyük artış yaşandı, burada siyasete yer olmamalı." ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2021-08-04 21:27:00 - 2021-08-04 22:46:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan orman yangınlarıyla ilgili açıklama: Bir yalan terörü estiriliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında "Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de orman yangınlarında büyük artış yaşandı, burada siyasete yer olmamalı." dedi.

Erdoğan, "(Türkiye'de) 8 gün içinde 187 yangın çıktı. Bu yangınlardan şu anda 15 yangın devam ediyor ve bunların bir kısmı kontrol altında." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, orman yangınlarıyla mücadeleye ilişkin yaptığı açıklamanın devamında, "Şu anda 16 uçak var, bugün gelenlerle bu 20'ye çıktı. Bunun yanında 51 helikopter var. Hep bunlar devrede, çalışıyor. Burada niye uçak yok, niye helikopterler yok, filan gibi bir yalan terörü estiriliyor. Yangınla mücadeleyi sürdürüyoruz, kaçamak yapmak yok ve üzerine üzerine gidiyoruz." dedi.

Erdoğan, "Yerleşim bölgelerindeki yangın vesairelerin sorumluluğu kimin? O da oradaki büyükşehir belediyelerinin sorumluluğundadır." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Türk siyaseti muhalefetsiz bir siyasettir. Türkiye'de muhalefetin terörü esiyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yerler yanıyorsa bizim ciğerimiz de yanıyor. Elimizden ne geliyorsa bunu sonuna kadar yapacağız. Orman yangınları şu an tüm dünyanın mücadele ettiği Kovid-19 gibi uluslararası bir tehdittir, hatta bir terör tehdididir." dedi.

Erdoğan, "Türkiye'de 'yalan terörü' var mı, var. Kim yapıyor, muhalefet. Adına birileri 'algı operasyonu' diyor ama bunun adı aslında yalan terörüdür." ifadelerini kullandı.

Yanan alanların imara açılacağı iddiasıyla ilgili muhalefete tepki

Erdoğan, "Biraz dürüst ol, samimi ol. Bir tespitin varsa bunu dürüst yap. Dürüst yap da adam sansınlar, biz de bir şeyler kapalım. Ama böyle bir şey maalesef yok. Bay Kemal'e vereceğim bir cümlelik cevap var. Benim Kültür ve Turizm Bakanı'ma vermiş olduğum böyle bir yetki yok. Ormanlar yansın, buralarda beton yığını binalar inşa edelim, haşa. Dikey mimariye karşı olduğunu söyleyen biriyim. Betona, nasıl olur da sahip çıkarım?" dedi.

Orman yangınlarıyla mücadelede yeni model

Erdoğan, "Şu belayı defettikten sonra atacağımız adımlar daha çok bunun üzerine olacaktır." diye konuştu.

THK uçakları

Türk Hava Kurumu uçakları ile ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uçakların durumu iş görür olmaktan çıkmış vaziyette." dedi.

Erdoğan, "Sepet takmak suretiyle Sikorsky ve Cougar'ları söndürme işleminde kullanma düşüncemiz var." ifadelerini kullandı.

Help Turkey etiketli sosyal medya paylaşımları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadaki 'Help Turkey' provokasyonu ile ilgili, "Yalancının mumu yatsıya kadar yandı. Bu, yatsıya kadar bile yanmadı." dedi.

Erdoğan konuşmasının devamında "Yalanla bizi yıkacaklarını mı zannediyorlar? Türkiye şu anda imkansız Türkiye değil, artık güçlü bir Türkiye var." dedi.

Erdoğan, "Bakımdan çıkacak bir amfibi uçağından bahsetti Sayın İlham Aliyev, 'Onu da göndereceğim' dedi." ifadelerini kullandı.

KKTC ve Maraş konusu

Erdoğan, "Sonbahar gibi bir uluslararası toplantı düşünüyoruz. Bu toplantıyla işin performansını daha da artırmayı düşünüyoruz" dedi.

Enflasyon açıklaması

Erdoğan, "Ağustos ile birlikte enflasyonda da düşüşü göreceğiz. Ekonomideki öncü göstergelere baktığımızda büyüme eğiliminin sürdüğünü görüyoruz. Yüzde 7'nin üzerinde bir büyümeyi yakalayacağız. Bundan böyle enflasyonun daha yukarı çıkması mümkün değil. Faiz oranlarında da düşüşe geçiyoruz, yüksek faiz yok. Çünkü yüksek faiz, bize yüksek enflasyonu getirecektir." ifadelerinde bulundu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Reyiz

Tabi sen belirleyeceksin herşeyi. Kimin ne konuşup konusmayacagina sen karar vereceksin. Millet adına karar veren sen ol.
 • Yanıtla

Kocakurt

İstanbul'u dikey mimariye açan RTE'dir.. Ondan önce gökdelen mi vardı?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23