• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş asgari ücret açıklaması

Katar ziyareti öncesi havalimanında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Stokçuluk haramdır. Stokçuluk yapanlar bedelini ağır ödeyecek. Bu işin üzerine gideceğiz" dedi. Erdoğan asgari ücret konusunda da dikkat çeken açıklamada bulundu.

Yeniakit Publisher
2021-12-06 11:56:00 - 2021-12-06 12:33:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş asgari ücret açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar seyahati önce havalimanında açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Bildiğiniz gibi Türk-Katar savunma noktasında askerlerimizin oradaki üssü söz konusu. Bu üssümüzle oradaki çalışmalarımızı ayrıca yürüteceğiz, orayı da ziyaret etmek suretiyle Mehmetçiklerimizle olacağız.

Türkiye Katar ilişkileri stratejik perspektifle günden güne güçlenmeye başlamıştır. Katar ile bugüne kadar 69 belge imzaladık. Yapılan anlaşmalar itibariyle iş birliğimizi daha da önemli bir noktaya taşıdık. Katar ile yeni anlaşmalar imzalayacağız. Önümüze çıkan badireleri dost ve kardeş olarak aşmayı başardık. Pek çok alanda kazan kazan temelinde ortaklığımızı güçlendirdik. Türkiye ile Katar güçlü duruşlarını koruyan iki devlettir.

Biz son 19 yılda olduğu gibi gelecekte de sermaye mandacılarına rağmen ülkesini büyütmeye devam edeceğiz. Bu amaç doğrultusunda Katar'ın yanı sıra Körfez'deki diğer ülkelerle de anlaşmalara devam edeceğiz. Görüşmelerimizin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Sorular

"Şubat ayı içerisinde Abu Dabi'ye ziyaretimiz olacak"

Her şeyden önce tüm Körfez ülkeleriyle iş birliğimizi devam ettirmekten yanayız. Rahatsızlıklara rağmen iş birliğimizi devam ettireceğiz. Şu anda Körfez ülkeleriyle yeni bir dayanışma tesis edildi.

Şubat ayı içerisinde bizim de bir Abu Dabi'ye ziyaretimiz olacak.

"Temennim taliban verdiği sözleri tutması"

Taliban yönetiminin üst düzey temsilcilerinin Türkiye ziyareti oldu. Bu ziyarette kendileri özellikle kadınların sosyal hayattaki yeriyle alakalı verdikleri bazı sözler var. Temenni ederiz ki bu sözler tutulur. Şu anda bizim de Katar ile olan dayanışmamız da özellikle Taliban yönetiminin havalimanı için, Türkiye-Katar iş birliği ile yönetilmesini istiyorlar. Fakat tabi az önce söylediğim gibi özellikle kadın ve çocuğun sosyal hayattaki yerleri bizim hassasiyetimizdir.

"Asgari ücrette işçimizi zora sokmayacağız"

Şu anda Sayın bakan işçi ve işveren kesimiyle görüşmeleri yapacaklar. Bu görüşmelerle birlikte bir yere varacaklar. Bu görüşmelerde ne yaptılar, tarafların teklifleri nedir? Biz bunları bir görelim. Daha önce de söylediğim gibi biz kesinlikle işçimizi zora sokmayacağız. Asgari ücret noktasında da en idealini gerek brüt gerek net masaya yatıracağız. Sonra da en nihai kararı vereceğiz. Sadece işçi kesiminin memnuniyeti değil, işveren de bu kararla memnun olması lazım. Çünkü yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme. Bizim burada hem işçinin emeğine hem de işverene ihtiyacımız var.

"Stokçuluk haramdır, en ağır bedeli ödeyecekler"

Şu anda Ticaret Bakanımız da burada. Özellikle benim en çok rahatsız olduğum konu, stokçuluk. Biliyorsunuz bizim dinimizde de haramdır. Görüyoruz ki stokçuluk yapan var. Otomotiv sektöründe bile stokçuluk var. Sıfır otomobiller depolanıyor. Hele hele gıda da stokçuluk yenilir yutulur bir şey değil. Ben Mehmet Bey'e de söyledim, onları rahatsız edici bir noktaya çıkartalım, sonra yapabiliyorsa yapsın bakalım stokçuluğu. Stokçuluk yapan bunun bedelini ödeyecek. Bu işin üzerine gideceğiz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

 • Yanıtla

Cihan yılmaz

Dillendirilen rakam asgari ücret konusunda mı acaba?  
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23