Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 18. yıl mesajı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 18'inci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Erdoğan mesajında, "Dostlarım dün bitti, geçti gitti. Bugün yeni bir gündür. Aydınlık Türkiye için geleceğimiz için yeniden yollara düşme günüdür" ifadelerine yer verdi.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 12:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 18. yıl mesajı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 18'inci yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Dostlarım dün bitti, geçti gitti. Bugün yeni bir gündür. Aydınlık Türkiye için geleceğimiz için yeniden yollara düşme günüdür" dedi.

'Erdemliler Hareketi' siyaset sahnesinde yerini aldı

AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki "Erdemliler Hareketi" ile 2001 yılında siyaset sahnesinde yerini aldı.

"Erdemliler Hareketi", 14 Ağustos 2001'de "AK Parti" adıyla siyaset sahnesine girerek 17 yılı geride bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin 18. yılı dolayısıyla paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Aziz Milletim,

AK Parti, partilerden bir parti değil, bir millet hareketi olarak çıktığı bu yolda 18'inci yılını kutluyor. AK Parti'yi anlamak için önce Türkiye'yi ve Türk milletinin kutlu yürüyüşünü anlamak gerekir. Kardeşlerim, dün bitti. Bugün ne geçmişin karanlığına ağıtlar yakacağız ne de dünkü başarılarımıza destanlar yazacağız. Dostlarım dün bitti, geçti gitti. Bugün yeni bir gündür. Aydınlık Türkiye için geleceğimiz için yeniden yollara düşme günüdür. Bu anlayıştan hareketle 18 yıldır olduğu gibi bundan böyle de milletimizle birlikte bu kutlu yürüyüşte 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' ilkeleriyle 2023 hedeflerimize doğru azim, gayret ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 12:15

YORUM YAZ

  • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu1 ay önce
    Sayın Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı Yetkilileri, Aşağıdaki metni AKİM'e göndermek istedim. Karşıma "UNDEFİNED" Diye bir ibare çıktı anlamını araştırdım. Anlamı "TANIMSIZ" imiş yani benin gönderdiğim doğrular birilerine batmış rahatsız olmuşlar ve beni engellemişler. Demek siz vatandaşa bunu yapıyorsunuz ha. Seçimde görüşeceğiz bakalım kim kimi spamlayacak.Sayın AK Parti Yetkilileri,Yazdıklarım hoşunuza gitmeyecek, duymak istemediğiniz şeyleri size belki duyurmaya çalışacağım . Ama şunu unutmayın" Dost acı,fakat doğru söyler" Siz beni spamlasanız da kovsanız da ben gerçekleri söylemeye devam edeceğim. "Doğru sözün insana batma gibi bir kötü huyu da vardır. Bakın gidişatınız tam bir rezalet hiç bir uyarıyı dikkate almıyor bildiğiniz yanlışları yapmaya ısrarla devam ediyorsunuz. Yönetim kadrolarında çoğunlukla Karadeniz kökenlilerin olması halkı rahatsız ediyor Türkiye Trabzon, Rize, Giresun Samsun ve Artvin'den ibaret değil. Ekonomi çok hem de çok kötü düzeltmek için çaba da yok. Adalet, eğitim, sağlık rezalet hastahanelerin fiziki yapısı mükemmel ama içinde insanlara hizmet verecek doktor personel yok. sıra beklemekten insanlara gına geliyor.Eğitimde okulların fiziki yapısı harika ama eğitim verecek öğretmenler öğretmen değil veya yetkisiz ve etkisizler öğrenci ve velinin şamar oğlanına çevrilmişler. Adaleti anlatmaya gerek yok sarayları var ama içinde adalet hakim savcı yok. Çıkan kararları siz de görüyorsunuz. Suçlular bir taraftan girip diğer taraftan çıkıyorlar. Kimse bu ülkede adaletin olduğuna inanmıyor. Adınızın başına "Adalet"kelimesini koymuşsunuz ama adalet yok. Her seçim sonrasında "Halkımızın mesajını aldık. Gereken yapılacak" diyorsunuz ama hiç bir şey yapmıyorsunuz. Dediğim dedik çaldığım düdük anlayışı hakim. İnsanların uyarılarına kulaklarınızı tıkamış kendi çıkarlarınızdan başka bir şey düşünmüyorsunuz. Bakın önceki genel seçimde halk yanağınıza fiske vurdu tınmadınız. 31 Mart 24 Haziran yerel seçimlerinde tokat attı yine tınmadınız. Bir sonraki seçimde tekme geliyor haberiniz ola.Değişmeyeni değiştirirler. Mevki makamlar liyakatsiz yalakalarla dolu siz o liyakatsiz yalakaları mevki ve makamlarda tutmaya devam ediyorsunuz. Aile çöküyor. Ahlaksızlık almış başını gidiyor. Sizlerin bu kötü gidişata dur diyecek tek hamleniz yok. "ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ" Benden söylemesi...
  • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
    ak parti hangi değişimden bahsediyor. örnek gölcüğün kovduğu senerlerce gölcüğü yiyen mehmet ellibeş il başkanı, nihat abiş büyükseşirde koordinatör yapıldı. senelerce gölcüğü haraca bağlayan kemla kahraman hala belediyede ve şimdide yeni başkanı kölesi yaptı. değişim falan yok. ak parti hızla çöküşe gidiyor.eskiye reğabet olsaydı bit pazarına nur yağardı. halkın içinde halkı bilen cami cemaatinide meyhane cemattinin de saygı duydu lafını dinlediği adamları geri getirin. ellerinde cep telefonları altlarında arabalar halktan uzak ucube giyimi li adamlar ile bu işler olmaz. belediye değişti ama yiyenler değişmedi. millet bunu görüyor. ve ilk seçimde köklü bir değişim olmazsa oyunu başka yere verecek haberini olsun reis. son 10 yılda yöneticilik yapan herkes dışarda klacak. ak partiliyim deyip aldıkalrı kıyak ihallelerden hemen hepsi çekilecek. yoksa millttten oy yok.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Eylul 2019