• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan yine mazlumun yanında! Afganistan'a 'iyilik treni' gönderilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 700 ton gıda, giyim, sağlık ve benzeri acil ihtiyaç ürünleri taşıyan TCDD'ye ait bir "iyilik treninin" Afganistan'a gönderileceğini açıkladı. Erdoğan, imkanı olan vatandaşlara yardımda bulunma çağrısı yaptı.

Yeniakit Publisher
2022-01-19 22:29:00 -

 Yeniakit.com.tr 

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uzun yıllardır iç çatışmaların yaşandığı Afganistan'a TCDD'ye ait bir trenle yardım malzemesi gönderileceğini söyledi.

"Kadim tarihi ve kültürel bağlarımızın bulunduğu Afganistan'da yaşanan sıkıntılara bigane kalmıyoruz." diyen Erdoğan, "Uzun yıllardır süren iç çatışmalar, dış yardımların kesilmesi, kuraklık ve sert hava şartları sebebi ile milyonlarca Afgan kardeşimiz çok zor şartlarda hayata tutunma mücadelesi vermektedir." ifadelerini kullandı.

TCDD'ye ait 'iyilik treni' yola çıkacak

Afgan halkının yalnız bırakılmamasında kararlı olunduğunu vurgulayan Erdoğan, "Ülkede 13 milyonu çocuk olmak üzere 19 milyona yakın kişinin acil gıda sıkıntısı olduğu bilinmektedir. Türkiye olarak bu zor dönemlerinde, Afganistanlı kardeşlerimizi yalnız bırakmamakta kararlıyız." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, imkanı olan vatandaşlara destek çağrısında bulundu:

AFAD koordinasyonunda 10 STK'mızın desteğiyle bu ülkeye 700 ton gıda, giyim, sağlık, acil ihtiyaç ürünleri taşıyan bir iyilik treni göndermeye hazırlanıyoruz. STK'larımız ve vatandaşlarımız tarafından temin edilecek bu ihtiyaç maddeleri Devlet Demir Yollarımızın bir treni ile Afganistan'a ulaştırılacaktır. İmkanı olan vatandaşlarımızı, bu iyilik trenine katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Emekli vatandaş

Siz önce kendi ülkenizi düşünün trenleri bu ülke insanları için kaldırın.

Mazlum Burada

İntibak hakkı çalınmış, enflasyon gizlenerek geliri çalınmış, senelerce tavandan pirim ödemiş, kış günü doğalgaz yalamayan, SSK emeklisi mazlum ve mağdur. İlahi adalet bu dünyada tecelli edecektir.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23