Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor CANLI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 TV ve 360 ortak yayınında soruları cevapladı. Erdoğan, canlı yayında yerli motor müjdesi verdi.

13 Haziran 2018 Çarşamba 23:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor CANLI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, baba ocağından Rize Güneysu’dan 24 TV’ye konuk oldu.

Erdoğan, canlı yayında yerli savunma sanayi ve yerli üretim hakkında bilgiler verdi.

YERLİ ÜRETİM

Erdoğan, "Türkiye artık İHA-SİHA üretiyor. Tankta prototip hazırlandı, yakında üretime geçilecek. TOMA'lar artık Türkiye'de yapılır hale geldi. Yerli motorumuzu da yapar hale geliyoruz. ATAK helikopterlerini ürettik ve ihraç eder hale geldik.

Göreve geldiğimizde yüzde 20 olan yerli sanayi şimdi yüzde 65. Onlara sorsan bunu bilmezler. Çünkü onlar dertli değil, biz dertliyiz.

İsrail, bize 10 tane İHA verdi. Daha sonra arıza yaptı 2 tanesi, 8'i şu anda yarı kullanılabilir durumda. Böyle bir vaziyette. Amerika ise 'kongre izin vermiyor' diyerek bize insansız hava aracını vermedi. Biz, şimdi kendi üretimimizi kendimizi yapıyoruz, artık ev sahibi konumuna gelmiş durumdayız.

PUTİN'E TEKLİF ETTİM

Putin'e S-500 füzesini birlikte yapmayı teklif ettim

YERLİ MOTOR MÜJDESİ

Biz yerli motorumuzu da yapar hale geliyoruz. Bunu yaptığımız andan itibaren bu iş çok daha ileri kademelere taşınacak.

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL

Elon Musk çok farklı bir insan ve ziyaretime geldi. "Yerli otomobili beraber yapar mıyız?" dedim, "Yaparız" dedi. Bu muhalefet akaryakıtla çalışacak araç yapılacağını sanıyor. 2020-2021'de yerli ve milli araçlarımızı piyasaya süreceğiz." dedi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Haziran 2018 Çarşamba 23:30

YORUM YAZ

  • hakanhakan9 ay önce
    jete geçilsin savaş uçağı üretilsin
  • vatandaşvatandaş9 ay önce
    Muhterem Reisim idam cezasını da yasalaştıracağınızı söz vermiştiniz. Neden zina neden suç olmuyor tekrar?
  • SarıSarı9 ay önce
    Okullar .kitaplar viyadükler .köprüler duble yollar bakım parası işşizlik maşı .marmaray avrasya tüneli hızlı tren hastahaneler .adliye sarayları yeni binalar milgem fırkateyni .milli piyade tüfeği altay atak ....daha niceleri erdoğan allah senden razı olsun diğerleri daha 90 sene geriden eşşekle geliyor

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mart 2019