• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye'den dev askeri hamle! Bir ilk gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin yerli üretim ilk istihbarat gemisi olma özelliğini taşıyan Test ve Eğitim Gemisi Ufuk için düzenlenen törende açıklamalarda bulundu.

Yeniakit Publisher
2022-01-14 14:34:00 - 2022-01-14 14:52:45
Türkiye'den dev askeri hamle! Bir ilk gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanTürkiye'nin yerli üretim ilk istihbarat gemisi olma özelliğini taşıyan Test ve Eğitim Gemisi Ufuk için düzenlenen törende açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Savunma sanayiinde bağımsız olamayan milletlerin geleceğe güvenle bakabilmelerinin mümkün olmadığını çevremizde olan hadiseler bize bir kez daha gösterdi. Türkiye bölgesinde oyun kuran ve kurulan oyunları bozan bir ülke haline geldi.

Türkiye gizli-açık tüm ambargolara rağmen her alanda milli çıkarlarının gerektirdiği tüm hamleleri yapabilmesini savunma sanayiindeki ilerlemeye borçludur. Türkiye çok geniş bir yelpazede ihtiyacımız olan sistemleri yerli ve milli olarak üretiyor geliştiriyor ve kullanıyoruz. Savunma ve havacılık ihracatımızın bu yıl sonunda 4 milyar doları aşmasını bekliyoruz.

Ülkemizi geleceğin harp ortamına hazırlıyoruz. Derin öğrenme ve yapay zeka entegrasyonu gerektiren karmaşık sistemlere yönelik çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Bir yandan da gözümüz uzayda. Uzay alanında da gerek fırlatma sistemleri gerekse uydu sistemleri geliştirme çalışmalarımız sürüyor. Ülkemizin gerektiği gibi korunabilmezi ancak mavi vatanın en iyi şekilde savunulmasıyla mümkündür. Donanmamızı daha güçlü kılacak bir çok projeyi hayata geçirdik.

İlk milli istihabarat gemisi

Kendi savaş gemilerini yapabilen az sayıdaki ülkeden biri haline gelen Türkiye, deniz gücünü artırma yönündeki çabalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Türk savunma sanayisinin son dönemde inşa ettiği bir deniz platformu daha güvenlik güçlerinin hizmetine giriyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İlklerin ADAMını tarih asla unutmayacak!

Bugün kirli ittifakların hedefinde, tarihinden habersiz gençlerin umursamadığı adam haline düşürülmeye çalışılsa da Tarih, HER GÜN YENİ BİR ADIMLA İLKLERİN ADAMI OLMAYI SÜRDÜREN LİDER ERDOĞAN'I ASLA UNUTMAYACAK!!!

Muhammed

Türkiye ve Türk milleti açlıktan ölüyor bunların yüzünden. 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23