‘Çocuklarımızı şehitlik şuuruyla yetiştirelim’

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş “Çocuklarımızı, gençlerimizi şehitlik ve gazilik ruhu ile yetiştirmek zorundayız. Onları bu çizgide yetiştirirsek, inşallah vatanımız, devletimiz, milletimiz ilelebet payidar olacaktır” dedi.

12 Ekim 2019 Cumartesi 09:12
‘Çocuklarımızı şehitlik şuuruyla yetiştirelim’

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, çocukların ve gençlerin, şehitlik ve gazilik ruhuyla yetiştirilmesi gerektiğini belirterek, “Eğer bu en mukaddes kavramlarımızı çocuklarımıza, gençlerimize öğretirsek, onları bu çizgide yetiştirirsek, inşallah vatanımız, devletimiz, milletimiz ilelebet payidar olacaktır” dedi. Muğla’da ziyaretlerde bulunan Sıtkı Koçman Üniversitesi Camii’nde cuma hutbesi verenAli Erbaş, şunları dile getirdi: “Sınırlarımızın içinde ve dışında terör örgütlerine, şer odaklarına karşı Rabb’im, başta sizlerin ve hepimizin, milletimizin yardımcısı olsun. Bizi tarih sahnesinden silmek isteyenler hiçbir zaman bu emellerinden vazgeçmedi. Vatanımıza göz dikenler dün olduğu gibi bugün de kaybetmeye mahkûmdur.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 09:12

YORUM YAZ

 • Vakur Celal Batumlu Vakur Celal Batumlu 1 gün önce
  Herkes ölümü tadacak diyor, Rabbim. Ölecek demiyor. Herkes aynada kendine baksın, şehadet ölümün en güzeli, Rabbim bizede nasip etsin. Lakin yukarıda şehadetin ne olduğunu bilmeyen de yorum yapmış. Komik.
 • KralKral2 gün önce
  Sen git kendi oğlunu öyle yetiştir.
 • MustafaMustafa2 gün önce
  Yetiştirelim tabi ki de önce İslam Savaş Hukukunu anne babalara anlatın. Nasıl ki abdest almayanın namazı kabul olmuyorsa, İslam Savaş Hukukuna uymayan birisinin de şehadetinin kabul olması düşünülemez bile.
 • adiladil2 gün önce
  zenginin çocuğu paralı askerlik, fakirin ki cephede askerlikle yetişiyor. Bu arada imamları zaten cephede görmek imkansız. siz dertlenmeyin. herkes şartları neyse ona uygun hayat kavgası veriyor.
 • Seyfullah benliSeyfullah benli2 gün önce
  Hocam alt tabaka halk zaten öyle yetiştiriyor. Esas çocuklarınıbu şuurlayetiştirmesi gereken üst tabaka,ama onlar bedelli ve çürükalma suuruyla yetiştiriyorlar, sehitlerin elleri bunlarin yakasinda olacak
 • Kafayı yememek elde değilKafayı yememek elde değil2 gün önce
  Doğru milleti Şehitlik Şuuru ile yetiştirelim sizin gibi Vatikan işbirlikçileri ülkeyi daha iyi yönetsin
 • YusufYusuf2 gün önce
  Ne diyerek öğretelim ? Laik ,demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak için can vermek şehitliğin en üstünüdür mü diyelim ? Vatanı korumanın içine sadece ''bayrağı korumak '' , ''anlamı yozlaştırılmış ezanı korumak '' girmez , '' askerimiz ,polisimiz ,devletimiz sayesinderahat yapılabilen sadece namaz egzersizi değildir ,askerimiz ,polisimiz sayesinde rahat rahat kerhanelere gidilebiliyor ,rahat rahat parasız orospuluk yapabiliyor ,rahat rahat içki sigara içebiliyor ,rahat rahat faizli işler yapabiliyor,diskoteklere ,gece kluplerine,meyhaneye kerhaneye gidebiliyor ,rahat rahat bir ölünün heykeline ibadet edebiliyor,rahat rahat her bir def-i hacetten yiyebiliyor,kerhane vergilerini tahat rahat namaz kıldırgaçlarına yedirilebiliyor ,kerhane kapısında nöbet tutan polisimiz sayesinde içerde rahat rahat kadınlarla cima edillebiliyor , lut kavminin mensupları ile rahat rahat çiftleşilebiliyor ,askerimiz polisimiz ,devletimiz sayesinde rahat rahat cima filimleri çekilebiliyor,yüce milletimiz bu filimleri salya sümük izliyebiliyor .Gördüğün gibi Ey Oğul !Askerimiz ,polisimiz, devletimiz sayesinde rahatça yapabildiğimiz şey sadece namaz egzersizi ile , şu anlam taşımayan ezanla sınırlı değil.Tüm bu güzel şeylerin rahatça yapabilinmesi sağlayan yücebir düzeni korurken ölmek şehitliğin en üstünüdür '' mü diyelim çocuklarımıza ?Kimilerinin ''ameller niyetlere göredir '' diyeceğinizi duyar gibiyim .Tabi ya ! Siz gidin kerhane kapısında nöbet tutun ama sonra ''benim niyetim ezan için nöbet tutmak ! ''. Hepiniz nasıl bir hatada olduğunuzu biliyorsunuz ama ''bir sefer yanlış yola girdik ,artık dönemeyiz '' düşüncesi ile hatanızdan dönmüyorsunuz .Tövbe edin ,tekrar şehadet getirin,hatalarınızdan dönün .Ben akibetinizi iyi görmüyorum .
 • engineerengineer2 gün önce
  şimdi çocuklar bedelli askerlik ruhuyla yetiştiriliyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019