• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

‘Çocuklarımızı şehitlik şuuruyla yetiştirelim’

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş “Çocuklarımızı, gençlerimizi şehitlik ve gazilik ruhu ile yetiştirmek zorundayız. Onları bu çizgide yetiştirirsek, inşallah vatanımız, devletimiz, milletimiz ilelebet payidar olacaktır” dedi.

Yeniakit Publisher
2019-10-12 09:12:00 - 2019-10-12 14:56:24
‘Çocuklarımızı şehitlik şuuruyla yetiştirelim’

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, çocukların ve gençlerin, şehitlik ve gazilik ruhuyla yetiştirilmesi gerektiğini belirterek, “Eğer bu en mukaddes kavramlarımızı çocuklarımıza, gençlerimize öğretirsek, onları bu çizgide yetiştirirsek, inşallah vatanımız, devletimiz, milletimiz ilelebet payidar olacaktır” dedi. Muğla’da ziyaretlerde bulunan Sıtkı Koçman Üniversitesi Camii’nde cuma hutbesi veren Ali Erbaş, şunları dile getirdi: “Sınırlarımızın içinde ve dışında terör örgütlerine, şer odaklarına karşı Rabb’im, başta sizlerin ve hepimizin, milletimizin yardımcısı olsun. Bizi tarih sahnesinden silmek isteyenler hiçbir zaman bu emellerinden vazgeçmedi. Vatanımıza göz dikenler dün olduğu gibi bugün de kaybetmeye mahkûmdur.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

engineer

şimdi çocuklar bedelli askerlik ruhuyla yetiştiriliyor.
 • Yanıtla

Yusuf

Ne diyerek öğretelim ? Laik ,demokratik Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak için can vermek şehitliğin en üstünüdür mü diyelim ? Vatanı korumanın içine sadece ''bayrağı korumak '' , ''anlamı yozlaştırılmış ezanı korumak '' girmez , '' askerimiz ,polisimiz ,devletimiz sayesinde rahat yapılabilen sadece namaz egzersizi değildir ,askerimiz ,polisimiz sayesinde rahat rahat kerhanelere gidilebiliyor ,rahat rahat parasız orospuluk yapabiliyor ,rahat rahat içki sigara içebiliyor ,rahat rahat faizli işler yapabiliyor,diskoteklere ,gece kluplerine,meyhaneye kerhaneye gidebiliyor ,rahat rahat bir ölünün heykeline ibadet edebiliyor,rahat rahat her bir def-i hacetten yiyebiliyor,kerhane vergilerini tahat rahat namaz kıldırgaçlarına yedirilebiliyor ,kerhane kapısında nöbet tutan polisimiz sayesinde içerde rahat rahat kadınlarla cima edillebiliyor , lut kavminin mensupları ile rahat rahat çiftleşilebiliyor ,askerimiz polisimiz ,devletimiz sayesinde rahat rahat cima filimleri çekilebiliyor,yüce milletimiz bu filimleri salya sümük izliyebiliyor .Gördüğün gibi Ey Oğul !Askerimiz ,polisimiz, devletimiz sayesinde rahatça yapabildiğimiz şey sadece namaz egzersizi ile , şu anlam taşımayan ezanla sınırlı değil.Tüm bu güzel şeylerin rahatça yapabilinmesi sağlayan yüce bir düzeni korurken ölmek şehitliğin en üstünüdür '' mü diyelim çocuklarımıza ? Kimilerinin ''ameller niyetlere göredir '' diyeceğinizi duyar gibiyim .Tabi ya ! Siz gidin kerhane kapısında nöbet tutun ama sonra ''benim niyetim ezan için nöbet tutmak ! ''. Hepiniz nasıl bir hatada olduğunuzu biliyorsunuz ama ''bir sefer yanlış yola girdik ,artık dönemeyiz '' düşüncesi ile hatanızdan dönmüyorsunuz .Tövbe edin ,tekrar şehadet getirin,hatalarınızdan dönün .Ben akibetinizi iyi görmüyorum .
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23