Cıvataları gevşettik, birazdan düşecek

Ahmet Bursevi, şeyhinin Challenger Uzay Mekiğin’i düşürdüğü iddialarına cevap verdi.

14 Mart 2018 Çarşamba 13:51
Cıvataları gevşettik, birazdan düşecek

yeniakit.com.tr Ahmet Bursevi, geçtiğimiz günlerde bir sohbet sırasında kullandığı Challenger Uzay Mekiği ile ilgili sözleriyle gündeme gelmişti.  Uzay mekiğinin düşürülmesi anını canlı takip ettiklerini söyleyen Bursevi, medyada geniş yankı bulmuştu. Ulusal kanallarda da gündeme gelen Ahmet Bursevi, Kanal D Haber'in şeyhi ve kendisi hakkındaki iddialarına cevap verdi.

"CIVATALARI GEVŞETTİK, BİRAZDAN DÜŞECEK"

Challenger Uzay Mekiği fırlatıldığı an hatmenin içinde olduklarını söyleyen Bursevi, Ahmet isimli birisinin Hızır'dan (a.s) yardım istediğini sonra da "hala niye patlamadı" diye sorduğunu belirtti.

Biraz sonra Mehmet Emin isimli bir başkasının da ona cevap verdiğini ve "Ahmet merak etme cıvatalarını gevşettik, birazdan düşecek" dediğini söyledi. Kaynak: Akit

Bursevi'nin bu sözleri ulusal medyada geniş yankı buldu. Bursevi ise, yayınladığı yeni videoda, medyada söylenenlerin su-i zan olduğunu söyledi.

İşte Ahmet Bursevi'nin konuyla ilgili açıklaması:

BURSEVİ'Yİ ELEŞTİRİYORDU

Ahmet Bursevi'nin bağlı olduğunu söylediği Kıbrısî cemaatinin ABD'de görev yapan Şeyhlerinden Abdulkerim Kıbrısî, vefatından önce Ahmet Bursevi'yi eleştirmişti. Abdulkerim Kıbrısî Bursevi'nin eleştirileriyle ilgili kendisine sorulan "Ahmet Bursevi sizi niçin çekemiyor?" sorusuna "Bizim sözlerimizi beğenmeyen çok haşerat vardır" ifadesini kullanmıştı. 

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 13:51

YORUM YAZ

 • OsmanOsman4 gün önce
  .... Abdülkerimin söylediklerini yazacağınıza ŞEYH NAZIM KIBRISİ Hz. nin Şeyh Ahmed Yasin için onun himmeti ve kerameti çoktur biz dahi ondan utanırız dediği videodaki sözleri yazsaydınız. Burada saçma sapan yorum yapan tarikat ve edep bilmeyen cahil gürühuda günaha sokmaz Şeyhin vebaline de girmezdiniz burda yorum yapanlar cahil edep adap bilmeyen dini sadece abdest ve namaz sanıp onuda yapmayanlardır. Şeyhimin bir sözü vardır BİR KURDUN PEŞİNDEN KIRK KÖPEK HAVLAMIYORSA O KURTTA HAYIR YOKTUR.
 • Ali kocAli koc4 gün önce
  Feto de bunun gibi ucardi !?!?! Yahu ikiz kulelerden sonra bir de challencer uzay mekigi ???allahu alem gaybi allah bilir ama herhalde kafasinin civatalari cikmis !!! Yani islamiyette sucsuz masuminsan katliami yoktur ey!! Civataci !!!??sen paranoid sizofreni olmayasin acilen doktora hadii!!!
 • ali koçali koç4 gün önce
  HADİ MYANMARA DA YARDIM ET O KAFİRLERİ DE GEBERTİN
 • AhmetAhmet4 gün önce
  Şeyh felan değil bu ...
 • YusufYusuf4 gün önce
  Istemisiniz yarin bir gun nasa bu din tuccarlarini uzay mekigimizi bunlar dusurdu diye uluslar arasi mehkemeye versin.
 • resul polatresul polat4 gün önce
  sonra mühendislik bazda çalışma yapılıyorda uçak düşürülüyor denilince dalga geçiyorsunuz ama dua ile düşürünce işinize geliyor
 • Yunus 16Yunus 164 gün önce
  ABD, İNGİLTERE, ALMANYA.... HAÇLI NIN İÇİNDE GERÇEK İSLAM ALİMİNİ KONUŞTURMAZLAR!!İSLAM I TEBLİĞ ETMEYE İZİN VERMEZLER!!( Örneğin F. Gülen PAPAZ çıktı)ONLAR O ÜLKENİN AJANI OLUR ANCAK.
 • MehmetMehmet4 gün önce
  tüm kıbrisi cemaati ingiliz mi6 istihbarat kuruluşunun piyonudur. Zaten giyim kuşam İngiliz sömürgesi hint tarzı farkettiyseniz
 • Ercan GüvenErcan Güven4 gün önce
  Konuyla iligili seyrettiğim videosu düzmece değilse bu şahsın akli melekeleri yerinde değil.
 • hayrihayri4 gün önce
  büyük is basarmissiniz Masallah! Peki simdi bu yorumun veya haberin veya hikayenin kime yarari var, kime zarari var??? Sariklilar ve Cübbeliler hakkinda masallah güzel bir reklam yapmissiniz!!! böyle sacmaliklarla dinden nasibini almamislara söz konusu oluyorsunuz!!! bir sahis hakkinda konusulmuyor, hedef tahtasina ehlisünnet müdafacilari oturtuluyor!!! Allah din adami kiligindaki alcaklardan,cahil ve nerede neyin konusulmasi gerektigini bilmeyen dinadamlarindan milletimizi korusun. Porno izleyeninimi ararsin, kari kiz sarmas dolas Peygamberin ismin agzina alaninimi ararsin, kader yoktur diyeninimi ararsin, uzayda oksijen yok hz.isa orada nasil yasasin diyeninimi ararsin, Peygamber gaybi bilmez (Istanbulun fethi hadisi gibi) diyeninimi ararsin, Muhammedurresulullaha gerek yok diyeninimi ararsin, PEKI SUC BU AKIL HASTALARINDAMI, YADA BUNLARIN ARKASINDAN GIDEN DAVA...LARDAMI! CEVAP ORTADA!!!
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018