• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CİMER’e başvurular 3 milyonu aşacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, CİMER ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Altun yazısında, 2019 yıl sonu itibari ile CİMER’e başvurusu sayısının 3 milyon 150 bini bulmasının beklendiğini dile getirdi.

2019-12-04 10:11:00 - 2019-12-04 10:12:21
CİMER’e başvurular 3 milyonu aşacak

 Yeni Akit  Ankara 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, mikro blog platformu Medium hesabından “CİMER Devrimi” başlıklı bir yazı yayınladı.

Teknoloji hayatımıza tüm hızıyla yön vermeye devam ederken Türkiye’nin de bundan geri kalması beklenemez” diyen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Üstelik her şeyin daha iyisini hak eden vatandaşlarımızın işini kolaylaştırmak devletimizin en temel görevi. Bir dönem Anadolu insanı kamu görevlilerinin karşısında el pençe duruyor, derdini anlatacak muhatap bulamıyor, anlatsa da sorunları çözüme kavuşma ihtimali çok düşük oluyordu. Ancak tüm bunlar çok şükür geçmişte kaldı. Vatandaşlarımızın da devlet yönetiminin paydaşı olduğu, derdini, şikayet ve taleplerini korkmadan, çekinmeden ilgili kurumlara iletebilecekleri bir Türkiye var artık. Halkımıza daha iyi hizmet vermek için dünyaya örnek olacak bir bilgi edinme-şikayet-talep sistemini yürürlüğe koyduk” ifadelerini kullandı.

CİMER’e 3 milyon başvuru bekleniyor

CİMER’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kurulduğunu hatırlatan Altun, “Devlet-toplum ilişkisini güçlendirmek bağlamında çok önemli bir fonksiyon icra ediyor ve dünya çapında gıpta edilen bir sistem ile yurttaşlarımıza hizmet veriyor. Vatandaşlarımız ihbar, talep ve şikayetlerini son derece hızlı bir şekilde online olarak CİMER ile Cumhurbaşkanlığı’na iletebiliyor. Böylece devletimiz yurttaşların doğrudan idareye katılımını sağlamakla beraber etkili bir denetim mekanizmasını da devreye sokmuş oluyor. Yurttaşlarımız da CİMER’i sevdi ve kullanımı son derece kolay olan bu online bilgi edinme- şikayet-talep sistemimize çabucak entegre oldu. CİMER’in öncüsü olarak kabul edebileceğimiz BİMER’e 2006 yılında 129 bin, 2007’de 137 bin, 2014’te 1 milyon 124 bin ve 2015’te 1 milyon 200 binden fazla başvuru oldu. 2019 yıl sonu itibari ile CİMER’e 3 milyon 150 bin civarında başvuru gelmesi bekleniyor. Bu rakam 2018 yılına kıyasla başvurularda yaklaşık yüzde 10’luk bir artışa tekabül ediyor. Üstelik dünya da CİMER’in başarısını takdir etti ve CİMER’in devlet-vatandaş ilişkilerine olan katkısı uluslararası alanda kabul gördü” dedi.

CİMER uluslararası platformlarda en iyi proje seçildi!

Altun şöyle devam etti; “Bu yıl Nisan ayında Birleşmiş Milletler Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin organize ettiği Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi’nde, CİMER’in “Bilgiye Erişim” alanında “En İyi Proje” seçildi. 366 proje arasından CİMER’in birinci olması yaptığımız işin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. CİMER ayrıca Temmuz ayında da Halkla ilişkilerin “Oscarları” olarak kabul edilen Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği (IPRA) ‘Altın Küre Mükemmellik Ödülleri’nde de ‘Halkla İlişkiler’ kategorisinde ödül kazandı.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ALLAH'IN 1 KULU

SONUÇ!!!!! BU ADAM MÜSVETTESİ SABAH SABAH CANIMI SKTI,HEMDE KÜFÜR EDECEK KADAR. BAĞLI OLDUĞU KURUMDAN, BAŞKAN' DAN DOLAYI KÜFÜRÜ PAS GEÇİYORUM. AMA ŞUNU SÖYLEMESEM İÇİMDE RAHAT ETMEYECEK. CİMER ÖD0LDE ALMIL OLSA, BİR BOKADA BENZEMİR/YARAMIYOR.
 • Yanıtla

Mehmet Sadık

BİMER den önce TBMM nin E-Dilekçe’si vardı. E-Dilekçenin öncü olmasının hakkını teslim etmek gerekir.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23