• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çilingiroğlu'ndan Türkiye'ye koronavirüs aşısı çağrısı!

Koronavirüs aşısıyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, aşının yakında çıkacağını belirterek, Türkiye'ye ön sipariş vermesi için çağrı yaptı.

Yeniakit Publisher
2020-08-05 01:31:00 -
Çilingiroğlu'ndan Türkiye'ye koronavirüs aşısı çağrısı!

Amerika'da çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, "Aşı çıkacak, 100 milyon doz üretsek ayda, dünya nüfusunun yarısı 3.8 milyar. Birden fazla merkez dünyada aynı anda üretime geçmez ise bu virüste bir şans olup ortadan kendiliğinden kalkmaz ise vay halimize o zaman. Türkiyem aşının ön siparişini ver lütfen!" diyerek Türkiye'ye çağrıda bulundu.

Çilingiroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Hekim arkadaşlarımla konuşuyorum vaka sayıları belirtilenden çok daha artmış. Millet lütfen aklınızı başınıza alın bu virüs şaka değil. Aşı ne zaman bulunacak klasik soru? Bu aşı denenecek Eylül veya Ekim sonu. Sonra FDA onayı. İlk 100 milyon doz ABDlilere benim gibi sağlık çalışanı ve böbrek nakillilere ve yıl başı itibari ile topluma. Ama o zamana kadar hasta olma; maskeni tak. Aşı çıkacak, 100 milyon doz üretsek ayda, dünya nüfusunun yarısı 3.8 milyar. Birden fazla merkez dünyada aynı anda üretime geçmez ise bu virüste bir şans olup ortadan kendiliğinden kalkmaz ise vay halimize o zaman. Türkiyem aşının ön siparişini ver lütfen!" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yunus

ulan ÇİLİNGİR KAPA ARTIK GAGANI. AŞI MAŞI YOK TAMAMEN SAHTEKÂRLIK. SEN DE BAL GİBİ BİLİYORSUN. VİRÜS SABİT DEĞİL NEYE GÖRE AŞI.??? Bİ SUSSSS BEEE.!!!
 • Yanıtla

Kasım MOLLA

Hoca, bayağı sempati topladım ama sakın DSÖ denen deccalin çetesinin dünyayı teslim alıp insanları robotlastirma oyununa bizi getirmeyesin.Asla Türkiyemizin üreteceği aşı dışında bir gavur ürünü kullanmayiz. Çünkü bizim çok dilimiz yandı, artık tufaya gelmeyiz.Sende bu kafirin reklamını bir daha yapma,sevildiğini bil orada kal.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı