• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Chrest Foundation Medyascope'a neden para yardımı yapar? İşte cevabı...

Yeniakit Publisher
2021-07-23 22:52:00 - 2021-07-23 23:02:34
Chrest Foundation Medyascope'a neden para yardımı yapar? İşte cevabı...

ABD merkezli Chrest Foundation'ın Ruşen Çakır'ın Medyascope'una para akıttığının ortaya çıkmasından sonra tartışmalar da beraberinde geldi. Gazetecilik ahlakı ile hiçbir şekilde bağdaşmayacak duruma karşın Ruşen Çakır'ı savunanlar olsa da ABD merkezli bir derneğin, Türkiye'deki bir haber kuruluşuna neden yardım ettiğinin cevabı da orta yerde duruyor.

 Yeniakit.com.tr 

ABD merkezli Chrest Foundation’ın Medyascope'a 2016'dan 2020 yılına kadar 476 bin 720 dolar destek verdiğinin ortaya çıkması tartışmaları da beraberinde getirdi. Ruşen Çakır'a yakın gazeteciler, ABD merkezli bir dernekten fonlanmasına karşın onu desteklemeye çalışsa da, yapılan bu para bağışlarının sebebi de orta yerde duruyor.

Fotoğraf apaçık ortada

Toplum ahlak yapımızı bozmayı hedefleyen derneklere AB fonlarından para yağarken, Ruşen Çakır'ın Medyascope'unda yayınlanan bir röportaj, fotoğrafı daha da netleştiriyor.


ÖNE ÇIKAN VİDEO

Bu habere dikkat!

Medyascope, 22 Haziran'da internet haber sitesinden yayınladığı bir röportajda, eşcinsel bireylerin de İslam'ın kurallarını yerine getirebileceği mesajını vermişti. Ahmet (*) fahri adının kullanıldığı kişi, eşcinsel olduğunu ifade ederken, aynı zamanda da ibadetlerini yerine getirdiğini ve yüce Kur'an'ı okuyarak yaşadığını söylemişti. Lut Kavmi ile kendisini aynı kefede görmediğini vurgulayan eşcinsel birey, İslam Dini'nin net bir şekilde yasakladığı sapkın yaşam tarzını şu ifadelerle meşrulaştırmaya çalışmıştı:

'Eşcinsel' diye konuştukları kişi kurgu mu?

Sema Kızılarslan'ın imzası ile yayınlanan röportajda, görüşülen eşcinsel bireyin adının gizlilik gerekçesi ile Ahmet (*) olarak değiştirildiği notu düşülmüştü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sizofren savar

BEN ABD NİN YERİNDE OLSAM BU CHP NİN FONDAŞ MEDYALARINA 1 KURUŞ VERMEM , BUNLAR BEDAVADAN .... YAPMAYA HAZIR ZATEN.

Nazim arat

Yıllardır solcuyum diyen, Deniz Gezmiş, Ahmet Kaya Can Dündar diyen RUSEN CAKIR simdi ABD fonları ile solculuk yapiyor. Sosyal faşist kimdir o zaman
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23