• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP’nin sapığına mütalaa istendi

Eski CHP Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı G.Ö.A.’nın, “sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçunu işlediği gerekçesiyle 5 yıla kadar hapis talebiyle yargılanmasına devam edildi.

Yeniakit Publisher
2021-09-25 19:41:00 -
CHP’nin sapığına mütalaa istendi

Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık G.Ö.A. gelmezken, müşteki D.A. ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada tanık olarak dinlenilen U.S. müşteki ile sanık arasında yaşanan olayı duyar duymaz her iki tarafla da konuşmak istediğini belirterek, şunları anlattı: “Bir kafede müşteki D.A. ile buluştuğumuzda sanığın kendisini taciz ettiğinden bana bahsetmişti. Zaten kötüydü, ağlamaklıydı. Aynı gün akşamında sanıkla bir araya geldim. Sanığa D.A.’nın iddialarını sordum. İddiaları reddetti. ‘Ben böyle bir şey yapmadım’ dedi.”

‘Adın çıkacak’ diye tehdit ettiler

Bu arada söz alan müşteki D.A., yaşadığı şeyin hayatındaki en kötü anlardan birisi olduğunu dile getirerek, şunları anlattı: “Tanığın anlattığı görüşmeye gitmiştim ancak onun teklifi üzerine gerçekleşmişti. Yalnız gelmemi istedi ancak ben ısrarla arkadaşım G.K. ile gittim. Ortam kalabalıktı ama benimle yalnız görüşmek istediler. Görüşme esnasında böyle bir olay olmuşsa bile şikayetçi olmamam gerektiği, yoksa kadın olmam nedeniyle zarar görebileceğimden bahisle konuşmalar yapıldı. Arada ‘Sen kızsın, yarın bir gün evleneceksin’ denilerek konuyu kapatmam istendi.”

Tanık E.K., müşteki D.A. ile görüntülü konuştukları sırada olayı kendisine anlattığını dile getirerek, şunları ifade etti: “Sanıkla Dudullu tepesine çıktıklarını, dertleştiklerini, sanığın araç içinde kendisini öpmeye çalıştığını anlattı. Ben de bunun üzerine ‘G.Ö.A.’dan hesap sorayım’ dedim. O da ‘Sanık durumu yalanlar, ben sıkıntıya düşerim’ diyerek görüşmemi istemedi. Olaydan sonra bir kafede otururken, müşteki D.A.’nın arkadaşı G.K.’nın ‘Biz gençlik kollarını öyle bir karıştıracağız ki G.Ö.A. koltuğundan olacak’ şeklinde söylemde bulunduğunu da duydum.”

Duruşmada başını salladı

Bunun üzerine söz alan müşteki D.A’nın “Namus bu kadar kolay bir kavram mı? Ben siyasi bir olay için namusumu bu şekilde ortaya koymam” diyerek gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Bu sırada, tanık E.K.’nin başını sallayarak müştekiye bakması üzerine müşteki avukatı Orkun Kumkumoğlu, müvekkiline yönelik tehdit içeren baş sallama hareketi yapıldığını belirterek tepki gösterdi. Mahkeme hakiminin bu durumu görmediğini söylemesi üzerine söz alan Cumhuriyet Savcısı, müştekinin beyanda bulunduğu sırada tanık E.K.’nin ona doğru bakarak aşağı yukarı şekilde kafa salladığının görüldüğünü tutanağa yazdırdı.

5 Yıl hapsi isteniyor

Ara kararını açıklayan mahkeme, dosyanın esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için cumhuriyet savcısına gönderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi. İddianamede, G.Ö.A.’nın bu şekilde, “sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı” suçunu işlediği hususunda yeterli şüphe oluştuğu kaydedilerek, sanığın 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23