• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP'nin Bülent Arınç aşkı depreşti! Engin Altay'dan Bülent Arınç'a destek

Bülent Arınç'ın, katıldığı canlı yayında Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tahliye edilmesi gerektiğini savunmasının ardından CHP'den destek mesajları yağıyor. CHP'li Engin Altay'ın ardından Engin Özkoç'ta Arınç'a destek açıklaması yaptı.

Yeniakit Publisher
2020-11-26 02:19:00 -

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Bülent Arınç'ın, Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden ayrılmasına ilişkin, "Arınç, AKP'nin ilk kurucusu 3 kişiden biridir, gerçekleri söylediği için yol ayrımına gitmiştir" dedi.

CHP'den Bülent Arınç övgüsü

Katıldığı canlı yayında Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tahliye edilmesi gereltiğini söyleyen Bülent Arınç'a CHP başta olmak üzere muhalif kanattan övgü yağıyor. CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Bülent Arınç, AKP'nin ilk kurucusu 3 kişiden biridir, gerçekleri söylediği için yol ayrımına gitmiştir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin başında AK Parti'nin kurucularından olan isimlerin Erdoğan ile yollarını ayırdığını söyleyen Özkoç, "Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Erdoğan ile yol ayrımına girmiştir. Bülent Arınç, AKP'nin ilk kurucusu 3 kişiden biridir, gerçekleri söylediği için yol ayrımına gitmiştir. Ali Babacan, yıllarca maliyeyi yönetmiş, birlikte yol yürümüşler ama başka bir siyasi parti kurmuştur. Eski AKP milletvekili Ali İhsan Arslan feryat etmektedir." ifadelerini kullandı.

CHP'nin bir diğer Grup Başkan Vekili Engin Altay da, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tahliyesini isteyen Bülent Arınç için "AKP'nin vicdanı" demişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Misafir

Alsınlar hayrını görsünler, 2023’de adayları artık Abdullah olmazsa, serok Ali, oda olmazsa serok Ahmet o da olmazsa serok Bülent’i aday gösterebilirler.
 • Yanıtla

Fikret DEMİREL

Bülent abi diyorduk bundan sonra chp nin peşine takılan bülent bey olursun Reis ise bir sevdadır varsa başka çürükler ayrıla bilirler bu sevda bitmez
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23