• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP'li Mansur Yavaş'tan bir skandal daha! Vurgun sonrası gazetecileri darp ettirdi

CHP'li Ankara Büyükşehir Belediyesi 150 liralık kitre bebeğe 11 bin 500 lira ödemişti. "Kitre bebek" vurgunuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a konuyla ilgili soru sormak isteyen gazetecilerin Yavaş'ın korumaları tarafından darp edildiği öğrenildi.

Yeniakit Publisher
2021-10-22 19:44:00 -
CHP'li Mansur Yavaş'tan bir skandal daha! Vurgun sonrası gazetecileri darp ettirdi

Sabah Gazetesi'nin, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin internette 150 liradan satılan kitre bebeklerden her birine, 11.500 liraya varan paralar ödediğine yönelik "Bu da 'kitre' bebek vurgunu" başlıklı haberi kamuoyunda geniş yankı buldu. 

Mansur Yavaş'a "Kitre Bebek" vurgununu sormak isteyen gazeteciler darp edildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a, kitre bebek vurgununa ilişkin soru sormak isteyen gazeteciler tartaklandı. Beyaz TV muhabiri İsmail Çanak ve kameraman Tansel Yılmaz'ın, Mansur Yavaş'ın korumaları tarafından darp edildiği öğrenildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Beypazarı Kent Tarihi Müzesi'nin açılışına katıldı. Beyaz TV muhabiri İsmail Çanak; Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 150 liradan satılan kitre bebeklerin 11.500 liraya satın alınmasını Mansur Yavaş'a sormak istedi.

Mansur Yavaş'ın korumaları, İsmail Çanak ve kameraman Tansel Yılmaz'ın görüntü almasını engellemek amacıyla geniş güvenlik önlemi aldı.

Muhabir İsmail Çanak, kitre bebek vurgunu ile ilgili soruyu sormaya hazırlanırken kalabalık ekip kameraman Tansel Yılmaz'ı darp ederek alandan uzaklaştırdı ve görüntü almasını engelledi. Bu sırada muhabiri İsmail Çanak ise Beypazarı Kent Tarihi Müzesi'nin yakınında bulunan 50-60 kişilik kalabalık bir grup tarafından darp edildi.

Beyaz TV muhabiri İsmail Çanak ve kameramanı Tansel Yılmaz, emniyet yetkililerinin hızlı müdahalesiyle yoğun güvenlik önlemi altında bölgeden uzaklaştırıldı ve Beypazarı Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

"Soru sormamız engellendi"

Muhabir İsmail Çanak olayla ilgili şunları söyledi:

"Sabah Gazetesi'nde yayımlanan kitre bebek vurgunu konulu haberi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a sormak için Ankara Beypazarı'nda bulunan kent tarihi müzesi açılışına gittik. Beyaz TV ekibi olduğumuzun anlaşılması üzerine kalabalık bir ekip tarafından abluka altına alındık. Çekimler süresince 'Burada çekim yapmayın, sonunuz olur, Mansur Yavaş rahat bırakın' şeklinde sözlü ve fiziki şiddete maruz kaldık. Ancak haberimizi tamamlamak için Mansur Yavaş'ın müzeye girişini bekledik. Bu sırada kalabalık bir ekip kameraman Tansel Yılmaz'ı darp ederek müze dışına attı. 

Ben ise elimde Beyaz TV mikrofonuyla içerde kaldım. Beni abluka altında tutan ekibe Mansur Yavaş'a kısa bir sorum olduğunu ve Bu soruyu sormak için müsaade etmelerini istedim. Sıkıştırıldım, fiziki müdahaleye maruz kalınca kalabalığı itekleyip olay yerinden çıkmak istedim. Bu sırada 60 kişilik ekip organize olarak bir anda beni darp etmeye başladı. Yaşadığım şokla kendimi korumaya çalışırken emniyet mensubu arkadaşlar gelerek bizi hızlı bir şekilde bölgeden tahliye etmeye çalıştı, ancak kalabalık ekip o kadar büyüktü ki onları da bizden sanım Emniyet mensuplarına saldırmaya çalıştılar."

Sabah Gazetesi'nin "Bu da 'kitre' bebek vurgunu" başlıklı haberinde; "Mansur Yavaş'ın talimatıyla Beypazarı Kent Müzesi'ne alınan 44 Kitre bebeği için 366 bin lira ödendi. Büyükşehir'in tanesine 11.500 lira ödediği bebekler, internette 150 liradan satılıyor" denildi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

FSM

Seni tartakladilar ama sor niye tartakladilar.
 • Yanıtla

Ahmet

Aman bu taraf gazeteciler dikkat !!!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23