• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP’li İBB idaresini bitiren fotoğrafı paylaştı! AK Partili isimden çok sert tepki: Hesap vereceksiniz!

AK Partili Mücahit Birinci, CHP’li İBB idaresinin sosyal mesafe uyarılarını hiçe sayarak metrobüslerin sefer sayısını azaltmasına tepki göstererek, “Hesap vereceksiniz” dedi.

Yeniakit Publisher
2020-04-01 20:39:00 - 2020-04-01 20:40:08
CHP’li İBB idaresini bitiren fotoğrafı paylaştı! AK Partili isimden çok sert tepki: Hesap vereceksiniz!

 yeniakit.com.tr  Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını Türkiye’de 200’den fazla vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden oldu. Devletin tüm imkanlarını seferber etmesine karşın, vatandaşların ve alt kurumların tedbir konusundaki zayıflığı, 13 binden fazla Türkiyelinin koronavirüs kapmasına kapı araladı. Özellikle özel sektörde çalışan ve şahsi aracı olmayan vatandaşlar için toplu taşıma araçları büyük tehlike arz ediyor. Bu konuda tüm sorumluluk belediyelere düşerken, hükümet sosyal mesafenin korunması için gereken önlemlerin alınması konusunda belediyeleri uyardı.

Tüm bunlara karşın CHP’li belediyeler, anlaşılması güç bir gevşeklikle hareket etmeye devam ediyor. CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) toplu taşıma araçlarında sosyal mesafe tedbiri almak şöyle dursun, "sefer sayılarını azaltarak" tepki çeken uygulamalara imza atıyor.

Günlerdir sosyal medyada dolaşan metrobüslerdeki kalabalık insan manzaralarına karşın açıklama yapan İBB, akılalmaz savunmalara giderek, “AK Partililer anlaşmış, aynı saatte durağa binerek kalabalık görüntüsü sergilemeye ve algı oluşturmaya çalışıyorlar” iddiasında bulunarak iyice acınacak duruma düşüyor.

Sosyal medyayı ayağa kaldıran bu işgüzarlığa çok sayıda vatandaş tepki gösterirken, Sabah Gazetesi’nden Kenan Kıran dikkat çeken bir fotoğraf yayınladı. İBB’nin sefer sayıların azaltmasıyla birlikte onlarca otobüsün garajda yattığını ortaya çıkaran görüntüler büyük infiale neden oldu.

'Hesap vereceksiniz'

Söz konusu fotoğrafı paylaşan AK Partili eski Beykoz İlçe Başkanı ve eski İBB Meclis üyesi Mücahit Birinci, İBB’ye sert tepki gösterdi. Twitter hesabından paylaşım yapan Birinci, “Bak otobüslere... Nerede yatıyor? Yazık... Hesap vereceksiniz!” ifadesini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye eski Başkanı Melih Gökçek de İBB'yi eleştirdi:

Star yazarı Ersoy Dede ise, "Ekrem İmamoğlu'nun ne yapmaya çalıştığını anlayabilen var mı? Kentte halk sağlığını riske atıp hükümeti OHAL'e zorluyor. İyi ama neden?" diye yazdı.

Söz konusu fotoğraf şu şekilde:

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sizofren savar

İSTANBULDA Kİ VİRUS VAKASI İZMİR İN 10 KATI..BUNUN TEK SEBEBİ İETT SEFERLERİNİ YARIYA İNDİREN EKREMDİR..
 • Yanıtla

Fatih Çolak

Mutlaka hesâbı sorulmalı. Ekrem İmamoğlu, çirkefliklerini gün geçtikçe daha da arttırıyor çünkü.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı