• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP’li belediye hem malından hem canından etti

CHP’li Marmaris Belediyesi’ne bağlı zabıta ekiplerinin baskı uygulayıp zor kullandığı 63 yaşındaki Süleyman Ekici adlı vatandaş üzerine benzin dökerek kendini yaktı. Hastaneye kaldırılan Ekici hayatını kaybederken, mangal kömürü satarak ev geçindirmeye çalışan vatandaşın ölümüne sebep olan CHP’li belediyeye tepki yağdı.

Yeniakit Publisher
2022-01-20 10:11:00 -
CHP’li belediye hem malından hem canından etti

OĞUZHAN GÜLTEKİN / EKREM ŞAHAN  ANKARA

Muğla’nın Marmaris ilçesinde boş arazide sattığı mangal kömürü çuvallarını almasını isteyen CHP’li ilçe belediyesine bağlı zabıta ekiplerine kızarak, üzerine benzin döküp kendini yakan 63 yaşındaki Süleyman Ekici’nin ölümü şoke etti. Marmaris Belediyesi’ne yardım için müracaat ettiği öğrenilen, yardım alamayınca kömür satarak ailesinin geçimini sağlamaya çalışan vatandaşın zabıtalar tarafından yapılan baskıya dayanamayarak canına kıyması, kamuoyunda infiale neden oldu.

“Ölürsem belediye sorumlu”

Ekici olayının altından şok bilgiler çıktı. Ekici’nin kömürlüğü boşaltmak için 2 ay süre istediğini, buna bile müsaade etmeyen CHP’li belediyenin zalimane tutumuna tepki olarak kendisini ateşe verdiği öğrenildi. Olay esnasında Ekici’nin elindeki çakmağı almaya çalışan arkadaşı Osman Tuğcu, “Süleyman ağabey 2 ay süre istedi. Olay büyünce zabıta bir yere telefon etti. Telefon ettiği kişi ek süre tanımadı. 3 gün içinde boşaltmasını istedi. Sonra kendini yaktı” dedi. Oğlu Nuri Ekici de, “Ben orayı Osman Tuğcu’dan kiraladım. Tuğcu, ‘Burası benim’ dedi. Bakın, belediyeye ait bir yere benziyor mu? Babam yanarken, ‘Ölürsem sorumlum Marmaris Belediyesi’ diye feryat etmiş. Hastanede kurtaramadılar babamı, ne yazık ki kaybettik” diye konuştu. Vatandaşlar sosyal medyadan, Süleyman Ekici’nin ölümünden sorumlu tuttukları CHP’li Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’a tepki gösterdi. Ancak, yaşanan trajedi yandaş ve fondaş medyanın fazla ilgisini çekmedi.

Halk tepkili fondaşlar suskun

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da, “Ailesini geçindirmek için çabalayan yaşlı bir vatandaşa yapılan bu muamele CHP gaddarlığının tipik bir örneğidir. Fondaş medyada bu haberin gerektiği kadar yer bulamamasını, sırf belediye CHP’li diye hesaplarını insan hayatının önüne koymalarını ibretle izledik” dedi. AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal da, “Bu acı olay, CHP’nin vurdumduymazlığının ve gaddarlığının bir sonucudur. Oklar kendilerine dönünce olayı nasıl sümen altı ederiz diye uğraşıyorlar, iki yüzlülüktür” dedi. Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş ise, “100 koyunu olan bir insanın işsizlikten şikâyet etmesini günlerce konuşanlar, bu yaşlı adamı görmezden geliyor. Buradaki mesele bir kısım medyanın objektifliğini kaybetmiş olmasıdır” diye konuştu. Marmaris Belediyesi’nden gönderilen açıklamada ise, “Zabıta ekiplerinin yasal görevleri gereği tamamen uyarı maksadıyla yapılan bu denetimin elim bir şekilde sonuçlanması hepimizi derinden üzmüştür” ifadesiyle yetinildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

sizinlaikliğinizinsanhalarınızdemorasinizn allah belasınız versin

inşallah

Gece gündüz

Sağ muhafazakar medya gece gündüz bunu gündeme tutması lazım.. Ama nafile aynı odtü de namaz kılan üç beş öğrenciyi çivili sopalarla dövmek için yüz kişi saldırır sonrada tuvalet eşitliğinden bahsederler.. Bizim avukatlar dan tık yok.. Eğer solcu bir Faşist e yapılsa yüzlerce gönüllü avukat adliye önünde barikat kurardı
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23