CHP'li başkandan skandal açıklama: Suriyelileri kovacağız

Suriyelilere ait dükkanların Arapça tabelalarının kaldırılacağını açıklayan Kemalpaşa Belediye Başkanı, desteklerin de kesileceğini söyledi.

25 Nisan 2019 Perşembe 19:29
CHP'li başkandan skandal açıklama: Suriyelileri kovacağız

İzmir Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, katıldığı bir televizyon programında, Türkiye'de bulunan Suriyelilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

"Suriye'ye barış geldi"

Karakayalı, "Suriyelileri buradan kovacağız, Suriye'ye barış geldi, ne işleri var burada?" ifadelerini kullandı.

"Tabelaları indireceğiz"

Rıdvan Karakayalı, vergi ödemeyen Suriyelilerin çalıştırdıkları işletmeler hakkında yasal işlem başlatacaklarını da söyleyerek, "Benim partimin yanında Suriye tabelalı dükkanlar var, onları oradan kaldırtacağım, gidecek onlar buradan kusura bakmasınlar, kendi memleketlerine gidecekler." ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 19:29

YORUM YAZ

  • PazarcıPazarcı27 gün önce
    Midene suriyelilere oturada hazımsızlıktan gebersin
  • TatarTatar28 gün önce
    Evet başlandığı söylemiş Suriyelilerin bu ülkede işi yok çünkü Suriye'de savaş yok oyun var devlet kurma oyunu acilen gitmeleri lazım çünkü hepsi hain buların yarın birgün burası bizim diyecekler
  • Recep GülerRecep Güler28 gün önce
    kesin kendisi ya yunan-ya bulgar-yada siyonist-taşnak göçmenidir!!!işgalci ingilizin,fransızın-hansın dillerine taparsınız,islama olan kin ve nefretinizden arap düşmanlığınız,islam düşmanlığınız ayyukta!Çanakkalede,düşman ingiliz-fransız-italyan-avurturya,,Şehidimle beraber Suriyeli-arap chp ye batıyorsa-chp kesin işgalci safında sahtekar ata-putçu!!!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019