• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP'de İlhan Cihaner adaylıktan çekildi

Yeniakit Publisher
2023-11-04 11:07:00 - 2023-11-04 12:01:56
CHP'de İlhan Cihaner adaylıktan çekildi

İlhan Cihaner, CHP 38. olağan kurultayına dakikalar kala adaylıktan çekildi.

İlhan Cihaner'in açıklaması şu şekilde;

Kamuoyuna ve 38.Kurultay delegelerine, CHP’nin değerli üyelerine Partimizin geçmiş muhasebesinin yapılması, geleceğe ve iktidara giden yolun tartışılması, politik doğrultunun belirlenmesi gereken 38. Kurultayımız, maalesef partiyi bugüne getirenlerin ikiye ayrılarak, ilerletici bir dönüşümün ve yeniden inşanın boğulduğu bir açmaza mahkum edilmiştir. Siyasi yaklaşımların tartışılması, yetkin kadroların belirlenmesi yerine belediye olanaklarının yarıştırıldığı çirkin bir ortam yaratılmıştır. Öte yandan yoğun bir medya manipülasyonu ile güç algısı yaratılarak kurultay süreci yalnızca iki kişinin yarıştığı “siyasetsiz” bir psikolojik savaşa dönüştürülmüştür. “Vatan Cephesi” katılımlarını andıran imza açıklamaları baskıya dönüştürülerek diğer aday adaylarının demokratik temsilleri engellenmiştir. O kadar ki “diğer adaylara imza desteği verileceği” dedikoduları yayılarak bizlere destek olan delegelerimizin destekleri şaibeli hale getirilmiştir.

BU ANTİ DEMOKRATİK, SİYASETSİZ VE KİŞİLERE İNDİRGENMİŞ YARIŞIN PARÇASI OLMAYI REDDEDİYORUZ!

Bize imza ve omuz veren tüm yoldaşlarımıza saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Yolumuz uzun ve meşakkatli. Çoğu büyük mücadelelerden gelen Kurultay Delegelerimizin tüm bu anti demokratik koşullara rağmen en doğruyu tercih edeceklerine dair umudumuzu diri tutuyoruz.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

başbakan olucak

çekilmese kesin kazanırdı lan bu kazma

Kasım

Bence Tam bir Taktik Uyguluyor Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu Özel Beyle Sanki Danışıklı Dövüş Misali Son Dakika Sayın Özelde Çekiliyorum Derse Kimse Şaşırmasin Gidişat Onu Gösteriyor Gibi ????
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23