• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

CHP'deki seçim öncesi olay afiş! Dalga konusu oldu

Yeniakit Publisher
2023-11-03 18:30:00 -
CHP'deki seçim öncesi olay afiş! Dalga konusu oldu

Bugüne kadar 7 genel başkanın görev yaptığı CHP'de 1368 kurultay delegesi, yeni genel başkanı belirlemek için yarın sandık başına gidecek. Kurultay öncesinde salonda hazırlıklar başladı. Kılıçdaroğlu destekçileri salona "Asla Yanlız Yürümeyeceksin" ifadelerini yer aldığı bir pankart astı.

CHP'nin yarın ve pazar günü yapılacak büyük kurultayı için geri sayım başladı. 100. yaşını kutlayan CHP'de bugüne kadar 19'u olağanüstü olmak üzere 56 kurultay gerçekleştirildi.

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı ise "İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı" sloganı ile 4-5 Kasım'da Ankara Spor Salonu'nda yapılacak.

Divan başkanlığını Ekrem İmamoğlu'nun yapacağı kurultayda 13 yıldır genel başkanlık görevini sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu ile Manisa Milletvekili Özgür Özel yarışacak.

Pankart alay konusu oldu

Kurultay öncesinde salonda hazırlıklar başladı. Kılıçdaroğlu destekçileri salona "Asla Yanlız Yürümeyeceksin" ifadelerini yer aldığı bir pankart astı. Ancak pankarttaki yazım hatası dalga konusu oldu.

Delegelere sıkı markaj

Kurultayda 1368 kurultay delegesi, yeni genel başkanı ve PM üyelerini belirleyecek.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

CHP Genel Başkanlığına aday olabilmek için 65, Parti Meclisi üyeliğine aday olabilmek için ise 10 delegenin imzası gerekecek.

Kurultay öncesi her iki adayın da delegelerin desteğini almak için attıkları adımlar dikkati çekiyor. Bu kapsamda Özgür Özel, İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ile görüştü. Çelik, 185 İstanbul delegesinin Özel'i destekleyeceğini açıkladı.

Dün de CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol önderliğinde 55 il başkanı, kurultay delegelerini temsilen Kılıçdaroğlu'nu desteklediklerini deklarasyon yayımlayarak duyurdu.

Özgür Özel'in kendisine destek için il başkanlarıyla görüşmelerini sürdürdüğü belirtilirken Kılıçdaroğlu'nun ise bugün Ankara'da bulunan kurultay delegeleriyle yemekte bir araya gelmesi bekleniyor.

PM ve YDK üyeleri de belirlenecek

38. Olağan Kurultay'da genel başkanın yanı sıra Parti Meclisi (PM) ile Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri de belirlenecek.

Kurultayda adaylar arasında uzlaşma sağlanması durumunda PM seçimlerinin "blok liste" ve "fermuar" yöntemiyle gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Blok listede uzlaşma olmaması durumunda her aday "anahtar listesi"ni açıklayarak çarşaf listeden kendisine yakın isimlerin PM'ye girmesini sağlamaya çalışacak.

CHP'de 60 kişilik PM, kurultay sonrası en yetkili kurul olarak görev yapıyor.

MYK üyeleri, PM içinden atanırken milletvekili ve belediye başkanları listeleri de yine PM tarafından onaylanıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

KEMALİST

BİZ KOLAY KOLAY YANILMAYIZ ...AKP, BU DURUMU KULANIRSA VAY CHP'NİN HALİNE.. BU KEMAL BİTİRECEK CHP'Yİ SEÇMEN ZATEN OY ATMAYACAĞINI DEĞİŞİM UMUTLARI ÖLDÜĞÜ İÇİN BELİRTİYOR İMAMOĞLUNA DEĞİŞİME KULAK ASTIĞI VE UMURSAMADIĞI İÇİN GÖZDEN DÜŞMÜŞ DURUMDA BUNU İLKKEZ SÖYLÜYORUZ....GELEN RAPORLAR ÇOK KÖTÜ....KEMALİSTLER BUY HAFTA TOPLANTI SONRASI SOSYAL MEDYADA CHP BÜYÜK TEPKİ VE İNFİAL YARATACAKLAR ...GERİYE TEK SAVUNMASI KILIÇDAROĞLUNUN ,İSTANBULDA YAŞANAN GÖÇ VE BU GÖÇÜN GETİRDİĞİ OY VS.. HALK BUNA TEPKİLİ BU SEBEPLEDE MERAL HANIMA BÜYÜK OY POTANSİYELİ PARTİSİNE GİDECEKTİR KAYACAKTIR..KEMAL İST.ANKARA ZATEN GARANTİ AMA KAYBEDERSE SONU CHP'NİN OY VERMEYENLERDE DAHİL TOPA KOYARLAR...!

Sadevatandaş

Komplonun dibine vurmussun denilecek ama bence bilincli yazılmış. Cumhur ittifakı gençlerini yandaş olarak değerlendirip hedef alan ve Yanlı z kuşağı diye ifade edilmiş gibi duruyor ve sizi durduracağız denilmek isteniyor (kıvırmayı denedim ama olmadı). O afişi basana kadar kimse mi dikkat etmemiş yoksa üç kelimelik cümleye
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23