• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

CHP milletvekili sayısı kaç? CHP milletvekili sayısı kaça düştü?

CHP’de istifalar ardı ardına gelmeye devam ediyor. Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile kol kola yürüyen CHP’nin içi boşalmaya devam ediyor. Terör partisi HDP ile ittifak ortağı olmaya razı olmayan gerçek CHP’liler, Kemal Kılıçdaroğlu’nu ‘dostlarıyla’ baş başa bırakıp partiden istifa etmeye devam ediyor. Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel, CHP'den istifa ettiklerini açıklamıştı. CHP’den istifa eden son isim CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar oldu. CHP milletvekili sayısı kaça düştü?

Yeniakit Publisher
2021-02-28 17:23:00 - 2021-03-01 09:40:00
CHP milletvekili sayısı kaç? CHP milletvekili sayısı kaça düştü?

Son dakika haberleri... CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Twitter hesabından "Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım" sözleriyle partisinden istifa ettiğini duyurdu. İstifa kararını Twitter hesabından kısa bir açıklama ile duyuran Sancar "Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım" ifadelerini kullandı. Teoman Sancar'ın Muharrem İnce'nin partisine katılması bekleniyor.

CHP'den hangi milletvekilleri istifa etti?

Muharrem İnce düzenlediği basın toplantısının ardından e-Devlet üzerinden CHP üyeliğinden istifa etti. CHP Kurultayı'ndan sonra “Memleket Hareketi”ni başlatan Muharrem İnce basın toplantısı düzenledi. Yeni parti kuracak olan Muharrem İnce, CHP yönetimini sert bir üslupla eleştirerek partiden istifa ettiğini duyurdu. CHP’den daha önce istifa eden ehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel’in de kuracağı partiye katıldıklarını söyledi. CHP'den istifa eden 3 milletvekilinin yeni kuracağı partiye katılacağını hatırlatan İnce, Meclis'te grup kuracak vekil sayısına ulaşacaklarını da söylemişti.

CHP’de kaç milletvekili istifa etti?

Memleket Hareketi kurucusu Muharrem İnce’nin CHP’den istifasını açıklamasının ardından geçen hafta eski genel başkanlarla görüşen eski milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Hakkı Akalın da CHP’den istifa etti. Edinilen bilgiye göre Dudu ve Akalın, İnce’nin CHP ile yollarını resmen ayırdığını duyurduğu basın toplantısının ardından e-Devlet üzerinden partilerinden istifa ederek İnce’nin lideri olduğu Memleket Hareketi’ne katıldı. Böylelikle Muharrem İnce, daha partiyi resmen kurmadan daha şimdiden CHP’den 5 milletvekilini kadrosuna katmayı başardı. İstifalar sonrası ise CHP'nin milletvekili sayısı 135'e düşmüştü. Enis Berberoğlu'nun yeniden milletvekili olmasıyla birlikte CHP'nin Meclis'teki sandayle sayısı da 136'e çıkmıştı. CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın istifası sonrası CHP’nin milletvekili sayısı yeniden 135’e düştü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Rabia Zafer

Çok Daha Fazla Dūşer İnşallah.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23