CHP kritik ilçede seçim kuruluna itiraz etti

Cumhuriyet Halk Partisi, Beykoz İlçe Seçim Kuruluna itiraz başvurusunda bulundu.

24 Mayıs 2019 Cuma 16:28
CHP kritik ilçede seçim kuruluna itiraz etti

CHP, Beykoz İlçe Seçim Kuruluna yaptığı itiraz başvurusuyla kamu görevlisi olmayan 4 kişinin sandık kurullarındaki görevlerinden alınmasını talep etti.

CHP İstanbul İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 23 Haziran seçimleri için oluşturulan sandık kurullarında, kamu görevlisi olmayan kişilerin görevlendirildiği gerekçesiyle Beykoz İlçe Seçim Kuruluna itiraz başvurusu yapıldı.

İtiraz başvurusuyla kamu görevlisi olmayan 4 kişinin, sandık kurullarındaki görevlerinden alınması talep edildi.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen CHP İstanbul İl Başkan Canan Kaftancıoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Beykoz'da devlet memuru olmayanları sandık kurullarına üye yazıldıklarını tespit ettik. Bugün sandık kurullarıyla ilgili itirazlar için son gün. İstanbul'un tüm ilçelerinde incelemelerimizi, araştırmalarımızı yapıyoruz. Beykoz'da tespit ettiğimiz durumla ilgili hemen ilçe seçim kuruluna itirazda bulunduk. 23 Haziran'dan sonra mızıkçılık yapmalarına müsaade etmeyeceğiz. Sandık sonuçlarında istediğini alamayan, siyaset sahnesinde aradığını bulamayanlar milletin iradesi dışında başka yollardan medet ummaktan vazgeçsin."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 16:28

YORUM YAZ

  • hakanhakan26 gün önce
    31 martta ilçe seçim kurullarıyla birlikte hareket edip yerleştirdiniz kendi adamlarınızı hatta kazanma ihtimaliniz olmayan k çekmece ve esenyurt gibi ilçeleri de kazandınız. chp sempatizani kişileri sandıklara yerleştiniz. 19 bin sandık görevlisi usulsüz atandı ama bunu tam anlamıyla görmedi ysk. chpli belediyelerin şube müdürü zabıtası amiri yada diğer memurları nasıl sandık başkanı yapıldı . bunları az cok sezinliyoruz. bunları geçtik ysk kararıyla sandık başkan ve üyeleri kimselere verilmezken chpli başkan adayı adlarını ve telefon numaralarını nerden bulup da mesaj gönderebilmiş.her şey ortaya cıktı chp. şimdi bak böyle yapıyoruz hakkımızı yedirmeyiz ayaklarına yatmayın. hakkın büyüğünü yediniz 31 martta

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019