Cezaevi yollarını aşındıran TGC suskunluğunu koruyor!

FETÖ'cü ve karanlık medyanın hedef göstermesi sonucu linç edilen Yeni Akit Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi ve Haber Müdürü Murat Alan’a yönelik çirkin saldırının üzerinden 5 gün geçmesine rağmen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nden (TGC) bir tek kelime edilmedi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 12:42
Cezaevi yollarını aşındıran TGC suskunluğunu koruyor!

 Haber Merkezi 

Tetikçi Soner Yalçın’ın sahibi olduğu Odatv isimli internet sitesinin hedef göstermesi sonucu saldırıya uğrayan Yeni Akit Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi ve Haber Müdürü Murat Alan’a yönelik çirkin saldırıya sözde meslek örgütleri, sessizliğini sürdürüyor. Devletin zirvesinin kınama üstüne kınama yayınladığı menfur saldırıya dair suskun kalan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) saldırının üzerinden 5 gün geçmesine rağmen tek kelime etmedi. Bir gazetecinin 6 yaşındaki evladı ile birlikte bıçaklı sopalı saldırıya uğramasına duyarsız kalan TGC, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ağır hakaretler eden Cumhuriyet yazarlarını cezaevinde ziyaret etmekten geri durmadı. Alan’a yönelik alçakça saldırıya karşı ketum bir tavır takınan TGC Başkanı Turgay Olcayto, Kocaeli’de bulunan Kandıra Cezaevi’ne giderek tutuklu Cumhuriyet Gazetesi eski yazarlarıyla görüştü. Türkiye’de basın kuruluşlarının haklarını savunmak için var olduğunu iddia eden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin basın kuruluşları ve gazeteciler arasında ‘ayrımcılık’ yaptığı da bir kez daha gözler önüne serildi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 12:42

YORUM YAZ

  • HsrunHsrun1 ay önce
    Simaları korkutucu?insanlıktan çıkmışlar ALLAH CC şerlerinden ümmeti korusun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Temmuz 2019