Çavuşoğlu resti çekti: 4. gemi yolda

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararına ilişkin "Bundan sonraki süreçte Türkiye'ye yönelik bir karar alırsanız faaliyetlerimizi artıracağız dördüncü gemimizi de Doğu Akdeniz'e en kısa zamanda göndereceğiz." dedi.

16 Temmuz 2019 Salı 11:44
Çavuşoğlu resti çekti: 4. gemi yolda

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. AB'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım kararını değerlendiren Çavuşoğlu, "Bundan sonraki süreçte Türkiye'ye yönelik bir karar alırsanız faaliyetlerimizi artıracağız dördüncü gemimizi de Doğu Akdeniz'e en kısa zamanda göndereceğiz." dedi.

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları;

Biz bu tür konuların ABD gibi ülkelerle sorun yaratmasını istemiyoruz. ABD'li olan NATO genel sekreterinin açıklaması ortada. Her müttefik kendi savunması için sistemleri istediği yerden alır. S-400 sistemleri NATO sistemlerine F-35 dahil tehdit oluşturmuyor. Savunma ihtiyacı olduğu zaman kullanılacak bir sistemdir. Testin süreci de başlamıştır. Tamamlayınca kadar da devam edecektir.

AB'nin Türkiye kararı

Buna yaptırım demek bu işi çok ciddiye almak demektir. Çok da ciddiye almaya gerek yok .Bizi etkileyecek şeyler değil. Sivil havacılık görüşmeleri zaten Rum kesiminin girişimleriyle durulmuştu. AB her zaman merkez bankasına müdahaleyi eleştirir şimdi kendi bankalarına talimat veriyor. Saçma sapan dayanışma anlayışıyla Rum kesimi ve Yunanistan'ın baskısıyla böyle kıytırıktan kararlar aldılar. AB 15 Temmuz'dan sonra Türkiye'ye gelmedikleri için pişman olduklarını söylüyorlar. Bundan sonraki süreçte Türkiye'ye yönelik bir karar alırsanız faaliyetlerimizi artıracağız dördüncü gemimizi de Doğu Akdeniz'e en kısa zamanda göndereceğiz. Kıbrıs Türk halkının hakkını garanti altına almadıkları sürece biz oradaki faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Rum kesimi de AB'yi arkasına almasın Türk tarafıyla masaya otursun.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Temmuz 2019 Salı 11:44

YORUM YAZ

 • Bir OsmanliBir Osmanli1 ay önce
  Helal olsun be! Iste bu. Nus ile uslanmayani etmeli tekbir, tekbir ile uslanmayanin hakki kotektir. Iylikten anlamazsaniz bundan sonar boyle.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 1 ay önce
  Mevlūt Çavuşoğlu, Çok Doğru Söylemiş.
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 1 ay önce
  Şu anda savaşımız ne Amerika’yla ne avrupayla ne de yahudilerle... asıl savaşımız saf Amerikalı hıristiyanları ve saf Yahudileri eline geçirmiş oyuncak gibi oynatan ve aldatmakla iş görenuluslar arası para babaları cemaatiyle...hattı zâtında bu cemaat, hem müslümanların hem gerçek hıristiyanların gerçek Yahudilerin asıl düşmanıdır...gün gelip Müslümanlar ristiyanlar Yahudiler bu melanet güce karşı birleşmek zorunda da kalacaklar... hatta dünya birleştiklerinde bile bu melanet cemaatin üçte bir gücüne ancak yetişecek...
 • hercaihercai1 ay önce
  SADECE KIBRIS TURK HALKININ DEGIL, TURKIYE NIN DE HAKKI VAR AKDENIZ YERALTI KAYNAKLARINDA! 4 GEMI YETMEZ, 10 GEMIYLE GIRILMELI.
 • abdullahabdullah1 ay önce
  60 yaşındayım...bulgaristan türkiyeye posta koyduğunda siyasilerin ekonomimiz berbat ses çıkarmayalım dediği, ABD Libyayı korsanlık yaparak bombaladığında ve Fransa Cezayirde katliam yaptığında, ortadoğuyu-afrikayı-afganistanı-vietnamı kangölüne çevirdiklerinde aman vasimiz olan!! patronlar kızar diye sessiz kalmak zorunda kalınan dönemlerden bugünlere.... ÇOK ŞÜKÜR Ya RABBİM ÇOK ŞÜKÜR BUGÜNLERİ DE GÖRDÜK...nereden nereye

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ağustos 2019