• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Canlı yayında tek tek okundu! ‘Sürekli bakan değişiyor’ diyenlere ‘listeli’ tokat

Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, "AK Parti sürekli bakan değiştiriyor" diyenlere, bakanların isim ve görev sürelerini okuyarak cevap verdi.

Yeniakit Publisher
2021-12-03 12:45:00 -

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın yerine Nureddin Nebati atandı. Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin göreve gelmesinin ardından muhalifler her zamanki ezber sözleri sarf ederek ortalığı birbirine katmaya başladı. Ancak ortaya konan veriler, muhalefetin sözlerini boşa çıkardı.

Başta Sözcü olmak üzere, Karar, Milli Gazete gibi muhalif medyanın servis ettiği, “AK Parti döneminde sürekli bakan değişimi oldu, istikrar yok” sözleri, önceki dönemlerdeki bakan değişimlerini akıllara getirdi. Özellikle AK Parti döneminde 5 yılın üstünde devam eden ekonomi yönetimleri, istikrarın son 20 yılda geldiğini gözler önüne serdi.

Akit TV’de Murat Alan’ın sunumu ve Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu’nun yorumlarıyla ekranlarınıza gelen Manşetlerin Dili’nde, ekonomiden sorumlu bakanların listesi ve görev süreleri masaya yatırıldı.

Türkiye'de toplam 52 kez Maliye Bakanı değişimi olduğunu söyleyen Karahasanoğlu, oran olarak bakıldığı zaman AK Parti iktidarı boyunca daha az bakan değişimi olduğunu ortaya koydu.

Nureddin Nebati'nin yüksek lisans ve doktorasını da görmezden gelerek, "Ekonomi eğitimi yok" eleştiri yapanlara cevap veren Karahasanoğlu, geçmiş dönemlerden bazı bakanların mezun olduğu okulların ismini okudu. Karahasanoğlu, "Uzatmayalım, bunların her söyledikleri algı operasyonu, her yaptıkları şey çarpıtma." dedi.

Murat Alan ise, Erdoğan'ın bakan değişimini onaylamasını eleştiren muhalefetin, Berat Albayrak döneminde değişim için nasıl ısrar ettiklerini hatırlattı ve muhaliflerin tutarsızlığını gözler önüne serdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mecbur

Gençlerbirligi başkanı bir sezonda 10 teknik direktör değiştirip 11.de başarılı olmuştu, oyunu bozamayan,satrancı bilmeyen gidecek!çünkü normaliteyi mecbur saglicak devlet hükumet !
 • Yanıtla

Vatandas

Akparti yine bakan değiştiriyor ya eski sistem olsaydı veya seçmenin feraseti olmasaydı ortalama yılda bir hükümet degistiriyorduk bunun maliyetide bizim sirtimizdaydi buna ne diyecek muhalefetin efendileri.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23