• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Canlı yayında böyle duyurdu: Mutabakat sona erdi

Genelkurmay İstihbarat eski Başkanı emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin ve Abdullah Ağar, İdlib'deki son gelişmelere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

2020-02-21 21:11:00 - 2020-02-21 21:14:05
Canlı yayında böyle duyurdu: Mutabakat sona erdi

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar İdlib'deki son durumla ilgili "Şu an orada 2. 3. göçü yaşayanlar var. Türkiye'den başka gidecekleri yer kalmadı. Oraya gittim gezdim, her taraf, dağ taş çadır dolu. insanlar zor şartlar altında yaşıyorlar. Ruslar Türkiye'ye başka seçenek bırakmıyor" dedi.

Genelkurmay İstihbarat eski Başkanı emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin ve Abdullah Ağar Canlı yayında İdlib'de başlatılan operasyon sonrası yaşanacak muhtemel senaryolar üzerinde çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

İsmail Hakkı Pekin: Mutabakat sona ermiştir

Genelkurmay İstihbarat eski Başkanı emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin ABD'nin İdlib'deki sinsi planı ve Rusya'nın tavırlarını eleştirerek "Soçi mutabakatı bence sona ermiştir. Özellikle HTŞ'yi Amerika'nın desteklediği açık. Bu konuda zaten bir takım belirtiler vardı. ABD orada HTŞ'yi kullanmak suretiyle bir kargaşa yaratmaya devam edecek." dedi

Türkiye'nin çizeceği sınır

Abdullah Ağar, Türkiye'nin İdlib'de bulunan gözlem noktalarındaki hakimiyetini vurgulayarak "Sığınmacıların Barış Pınarı harekat bölgesine yani dar bir alana bırakılması durumu da var. Türkiye'deki 4 milyon Suriyeliyi istemediklerine dair çok kuvvetli emareler var. Bu durumda Türkiye'nin şimdiki gözlem noktaları üzerinden oluşturduğu çözümüne dair iradenin tecelli etmesinden başka sonuç geriye kalmıyor." ifadelerini kullandı

"Ruslar başka bir seçenek bırakmadı"

Daha önce Putin'in 'isterse çözer' dediğini hatırlatarak şu ana kadar çözmediğinin altını çizen Ağar sözlerine şöyle devam etti; Şu an orada 2. 3. göçü yaşayanlar var. Türkiye'den başka gidecekleri yer kalmadı. Oraya gittim gezdim, her taraf dağ taş çadır dolu.İnsanlar zor şartlar altında yaşıyorlar. Ruslar Türkiye'ye başka seçenek bırakmıyor.

"Türkiye başka bir denkleme itilmeye çalışıyor"

Birileri Türkiye'yi bu açmaz üzerinden bir başka denkleme doğru itmeye çalışıyor diye düşüyorum. burada açıkçası son derece önemli bir kararn eşiğindeyiz. Bunun kararını açkçası Erdoğan verecek.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hayrettin Hatunoğlu

Bu Putin ....ğı da ABD başkanı gibi çift taraflı oynuyor. Tavşana kaç, tazıya tut taktiği. Ayı derisinden post, Moskof kafirinden dost olmaz.
 • Yanıtla

iskender1a*

Suriye olayı şudur !!! islâmı ortadan kaldırmanın ve yahudi dünya hakimiyetini ilân etmenin önündeki tek engel Türkiye.Lanetlenmiş kavmin çilgınlığı binlerce senedir aynen devam ediyor,zaten kendileride satanist olduklarının reklamını heryerde yapıyolar. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı