"Çanakkale Abdülhamid Han'ın ferasetiyle geçilemedi"

Gazetemiz yazarı eski milletvekili Şevki Yılmaz, Abdülhamid Han'ın Selanik'e mahkum edilmesiyle birlikte düşmanın Çanakkale'ye kadar dayandığını vurgulayarak o dönemle ilgili çarpıcı ifadelerde bulundu.

23 Mart 2019 Cumartesi 22:45
"Çanakkale Abdülhamid Han'ın ferasetiyle geçilemedi"

Haber Vakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te Çanakkale Destanı'nı hazırlayan zemin değerlendirildi.

İçerdeki hainler Osmanlı'yı yıktı

Abdülhamid Han'ın hatıratındaki 'Avrupalılar'ın birbirlerine savaş açacak ve onlar birbirini yerken ben Osmanlı'yı ayağa kaldıracaktım. Ama içimizdeki hainler beni Selanik'e sürdü' ifadelerini dile getiren Yılmaz, ''Petrolün bulunduğu Arap coğrafyası bizdeydi. Bunu farkeden düşman Osmanlı'yı içimizdeki hainlerle birlikte yıkmak istedi. İttihat Terakki, Osmanlı'yı dünya savaşına sokarak, cihan devletinin yok olmasına zemin hazırladı.'' açıklamasında bulundu.

Çanakkale'yi Abdülhamid'in feraseti geçilmez yaptı

Çanakkale Cephesi'nin başında bir Alman'ın olduğunu belirten Yılmaz, ''Herkes yatsın kalksın Abdülhamit Han ve amcası Abdülaziz'e dua etsin. Çanakkale'nin gerçek kahramanı Abdülhamit ve amcası Abdülaziz'di... Çanakkale'yi tabyalarla döşetmeseydi Abdülhamit Han, Çanakkale geçilecekti. Hiç Sevr ve Lozan'a ihtiyaç duymadan 500 bin kişilik ordu Anadolu'ya girecekti. Osmanlı padişahlarının güçlendirdiği Çanakkale geçilemedi.'' dedi.

Kaynak: Haber Vakti

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mart 2019 Cumartesi 22:45

YORUM YAZ

 • Kudusu karadavutKudusu karadavut1 ay önce
  Bu gercekleri tum ulkeme ulastir yarabbi
 • AdminAdmin1 ay önce
  Hocamin anlattigi her sey dogru siz bakmayin senelerce sahte kahramanlar anlatildi
 • AdminAdmin1 ay önce
  Yerden göğekadar haklisiniz hocam sahte kahraman degil gercek kahramandi ABDÜLHAMİThan milletin dini serefi namusunu hice sayanlardan degildi
 • ziyaziya1 ay önce
  müteaahhit
 • MuselsMusels1 ay önce
  Allah gecirtmedi. Onların teknolojisi belli bizim belli. Seyid on başının yaptıklarında belli. Daha ne. Burda ben Abdülhamit Hanı kucumsemiyorum amaAllah bu işin en önemli noktası. Yani ben desemki Abdülhamit içerdeki hainliği engelleyememis baş edememiş haksizmiyim. Önemli olan geçmişte yaşamak değil bu gün ve yarinlarda yaşamak olmalı tarihteki hatalardan ders çıkararak.
 • Recep ağbaşRecep ağbaş1 ay önce
  Allah razı olsun mekanları cennet olsun bu bilgileri daha çok anlatmalı daha derine inmeli şevki yılmaz teşekkürler
 • demirdemir1 ay önce
  Süper bir yorum.Aksakallılar ve abdülhamit sayesinde kurtulduk...
 • Derviş Derviş 1 ay önce
  He he
 • Laf olsunLaf olsun1 ay önce
  Laf olsun diye bos bos konusmayin. Ayni abdulhamit donanmayi bitirdi bir donanmamiz olsaydi canakkaleye gerek kalmadan denizde karsilardik ingilizleri. Ataturkun ve silah arkadaslarinin kahramanliklarini golgelemek icin sacma sapan tezler ortaya atiyorsunuz. Hadi diyelim abdulhami kurtarmis canakkaleyi peki geri kalan tum cephelerde neden kaybettik osmanli oralarda neden tedbir almamis yada sirf iman gucuyle savas kazaniliyorsa oteki cephelerde iman yokmuydu bos bos konusmayin canakkalede buyuk askeri deha vardir. Ayrica canakkalede kazanmamizda bir ise yaramadi osmanli mondrosu sevri imzalayinca istanbulu egeyi akdenizi zaten dusmana teslim etti canakkaleden savasarak giremeyenler mondros ile sallanarak gectiler. Istanbulun ikinci fatihi Mustafa Kemal Ataturk fatih sultan mehmetten sonra hadise konu olan istanbulu alan ikinci liderdir ege akdeniz hatay vs hepsi bi yana sirf bugun istanbul musluman memleketse ataturke borclusunuz
 • AbdullahAbdullah1 ay önce
  Böyle kışkırtıcı haberler yaparak osmanlı padişahlarına nefreti arttırıyorsunuz sadece.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019