• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Büyükelçilikte sapkınların paçavrasının göndere çekilmesi krize neden oldu! "O bayrağı indirin ve özür dileyin"

Yeniakit Publisher
2020-05-17 22:02:00 -
Büyükelçilikte sapkınların paçavrasının göndere çekilmesi krize neden oldu! "O bayrağı indirin ve özür dileyin"

Irak'ta ilk defa Avrupa Birliği (AB) Büyükelçiliği tarafından, büyükelçilik binasında sapkın LGBT paçavrasını göndere çekildi. Irak Meclisi Başkan Yardımcısı Beşar Haddad, resmi bir kurum tarafından eşcinsel sapkınların paçavrasının göndere çekilmesine sert tepki gösterip eylemi kınadı.

Sapkınlık propagandası yapan AB'nin Irak Büyükelçiliğinin resmi Twitter hesabından eşcinsel sapkınların paçavrasının göndere çekildiği fotoğrafla birlikte, "Kanada ve İngiltere'nin Irak büyükelçilikleriyle birlikte 17 Mayıs Uluslararası Homofobi Karşıtlığı Günü ve LGBT farkındalığı için bayrağı göndere çekiyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Sert tepki geldi: Dini değerlerimizin kırmızı çizgisi ihlal edildi

Irak Meclisi Başkan Yardımcısı Beşar Haddad, resmi bir kurum tarafından eşcinsel paçavrasının göndere çekilmesine sert tepki gösterip eylemi kınadı.

Haddad, yaptığı yazılı açıklamada, bayrağın dikilmesini sorumsuz ve gayriresmi bir şekilde tanımlayarak, bu davranışla Irak'ın dini ve toplumsal değerlerine ilişkin kırmızı çizgilerin ihlal edildiğini kaydetti.

'Özür dileyin' çağrısı

Söz konusu bayrak eylemiyle Bağdat halkının hislerinin incitildiğine dikkati çeken Haddad, "En kısa zamanda o bayrağın aşağı indirilmesi, özür dilenmesi ve bir daha yaşanmaması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Haddad, "Ülkemizde LGBT bayrağının göndere çekilmesine izin vermiyoruz. Irak Dışişleri Bakanlığı ve ilgili kurumlar olayın takibinde kalmalılar." değerlendirmesinde bulundu.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ihsan

bu yapilan AB nin ...ligidir. islama ve musluman topluma acilan savasya siyonist soros destekli yeni cephe acma saldirisidir

elvis

eyyy akit istanbul sarıyer abd başkonsolosluğu ve ankara abd baş konsoluğunun resimler,nide yayınlasane
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23