Seçim 2019 Sayfası

Bunların ipi kimin elinde

Karanlık STK’lar hayra engel olup, şerre öncülük ediyorlar... Ülkemizde faaliyet gösteren karanlık STK’lar ve meslek örgütlerinin samimiyetsizliği gözler önüne serildi. “Biz kadının sesiyiz” diyen sözde kadın dernekleri, son dönemde başörtülü kadınlara yönelik artan şiddet haberlerine sessiz kalırken, hastanelerde uygulanmak istenen mahremiyet politikalarına karşı çıkan Türk Tabipleri Birliği (TTB) ise kadın hastaların mahrem yerlerini ifşa eden sapkın doktor karşısında üç maymunu oynadı.

12 Ocak 2019 Cumartesi 11:28
Bunların ipi kimin elinde

Kadın haklarını savunduklarını iddia eden Mor Çatı ve Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF) mütedeyyin kadınların başörtülerine saldıran provokatörlere sus pus olurken, hastanelerde uygulanması istenen ‘mahremiyet’ politikalarına karşı çıkan Türk Tabipleri Birliği (TTB) de İzmir’de kadın hastalarının mahremiyetini ifşa eden doktorla ilgili tek kelime açıklama yapmadı. LGBTİ’li sapkınlara kol kanat geren, ‘komisyon’ adı altında örgütlenerek yasal bir hüviyet kazanmalarına zemin hazırlayan İzmir ve Ankara Baroları ise kendi il sınırları içerisinde gerçekleşen hak ihlallerini ise görmezden geldi. Kendilerinden olmayan insanların yaşadıkları mağduriyete kulaklarını tıkayanların, kendi politikalarının doğurduğu yanlışların üstünü örtmek adına üç maymunu oynamaları ise zihniyetlerinin kirliliğini gözler önüne serdi.

Kadın dernekleri sus pus

Başlarındaki Türk ibaresi dışında Türklük ve Türk toprağıyla hiçbir aidiyetleri olmayan meslek örgütleri ve STK’ların, son günlerde gerçekleşen olaylar karşısında sergiledikleri pasif tavır tepkilere neden oldu. Kadın haklarını savundukları iddiasıyla her türlü provokatif faaliyeti gerçekleştiren ve aile mefhumunu yerle bir etmek için olağanüstü bir gayret gösteren kadın dernekleri söz konusu başörtülü kadınların yaşadıkları mağduriyet olunca dut yemiş bülbüle döndü. Sanatından ziyade sansasyonel eylemleriyle gündeme gelen Deniz Çakır’ın, başörtülü bir grup kadına yönelik ‘Burası Arabistan mı?’ diyerek sözlü hakaret etmesi ve akabinde fiziksel tacizde bulunması Mor Çatı ve TKDF’yi rahatsız etmedi. İstanbul ve Ankara’da başörtülü kadınlara yönelik gerçekleştirilen organize saldırılar karşısında da hiçbir açıklama yapmayan kadın dernekleri, dertlerinin ‘kadın’ olmadığını da ispatlamış oldu.

TTB yokları oynuyor

Kendilerinden başka hiç kimseye yaşama hakkı tanımayan ve kendilerinde olmayanın mağduriyetlerine kulak tıkayanlar toplum vicdanında yargılanmaya başladı. Olur olmaz her konuda açıklama yapan, terör örgütü PKK’ya destek niteliğinde bildirilen kaleme alan ve eli kanlı hainlerin öldürdüğü doktorlara yönelik tek bir açıklama yapmayan Türk Tabipler Birliği de (TTB) İzmir’deki olay karşısında takındığı tavırla, ‘bu kadar da olmaz’ dedirtti. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda görevli bir doktorun, muayene ettiği kadınların mahrem görüntülerini ifşa etmesi kamuoyunda rahatsızlığa sebebiyet verirken TTB’nin kılı bile kıpırdamadı. Hastanelerde uygulanmak istenen ‘mahremiyet’ politikalarına karşı çıkan TTB’nin, sapkın doktor karşısında sus pus olması, ‘suçluluk psikolojisi’ olarak yorumlandı.

Hak ihlalini görmezden geldiler

Avukatlık mesleğinin sorunlarından ziyade ideolojik zihniyetlerinin bayraktarlığını yapan barolarda da aynı tavır dikkat çekti. Sapkın homoların ‘komisyon’ adı altında Ankara Barosu’nda örgütlenmesine göz yuman baro yöneticileri, Ankara’da meydana gelen başörtülü kadınlara yönelik saldırılara duyarsız kaldı. LGBTİ’lilerin ‘komisyon’ kurmasına izin verenlerden biri olan İzmir Barosu da, Dokuz Eylül Hastanesi’ndeki mahremiyet ihlaline yönelik açıklama yapmadı.

Karahasanoğlu da dikkat çekti

Gazetemiz yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu da dün kaleme aldığı yazısında TTB’nin, sapkın doktora yönelik duyarsız tavrını eleştirdi. TTB’nin daha önceki skandal açıklamalarına atıfta bulunan Karahasanoğlu söz konusu yazıda şu ifadelere yer verdi: Bu pisliğe imza atan doktor hakkında niçin tek kelimelik bir açıklamanız yok? Savcılığın yapacağı işlemleri kolaylaştırıcı nitelikte bir destek beyanınız yok?

Savaş, halk sağlığı sorunu idi.. Ya doktorun ahlaksızlığı?

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ocak 2019 Cumartesi 11:28

YORUM YAZ

 • vijdanvijdan3 ay önce
  KADINLAR AKLINI BAŞINA ALACAK! NİFAK BATILI KANUNLARA GÜVENİP AVUKATLARIN GAZIYLA KOCALARINI BOŞAMAYACAK! EVLATLARINA KOCALARINA SAHİP OLACAKLAR! YOKSAAAA OKYANUSUN ORTASINDA DALGA MANYAGI OLURLAR...BOŞANMIŞ AİLE COCUKLARI EN KOLAY LOKMADIR! 3. CİNSİ BU COCUKLAR ÜZERİNDEN YÜRÜTECEKLER..
 • meçulmeçul3 ay önce
  bu ..elerin hepsine kazık hediye.... allah bunları lanetlemiş devlet uyuyor devlet ...neleri kolluyor
 • livatacılarlivatacılar3 ay önce
  Bunların topunu yakalayıp teker teker eşşeğe ...tirseler acaba yatışırlar mı?
 • AkifAkif3 ay önce
  Bu ne biçim özgürlük nasıl bir tercih anlamak mümkün değil. İnsanın yaratılış tabitına aykırı... Ki bunların çoğuda güya eğitimli... Madem böyle bir yapınız var bari susun...Çok büyük bir hakmış gibi meydanlara çıkmak neyi nesi... YAZIK!!!
 • incil ne diyor?incil ne diyor?3 ay önce
  "bir erkek başka bir erkekle cinsel ilişki kurarsa, ikisi de iğrençlik etmiş olur. kesinlikle öldürülecekler. ölümü hak etmişlerdir." (levililer 20:13
 • aslan akbeyaslan akbey3 ay önce
  bana göre bizimkiler de yabancılar kadar suçludur. çünkü bu kanunlar akpartinin kadın üyeleriyle yapılıyor. akpartinin kadın üyelerinin islami hassasiyeti sadece başörtülerinden ibaret olduğunu gösteriyor bu kanunlar. onlarla abd ,ab ve feminist kadın dernekleriyle arasındaki tek fark bazılarının başörtüsü takması. zihniyetleri aynı. yalnız tek bir fark var. abd,ab ve femisnist kadın dernekleri aileyi hedef almak için kadın derneklerini kullanıyorlar. ak partililerde abd,ab ve femen kadın dernklerinin yardımlarıyla erkeklere eziyet ettüklerini görmelerine rağmen mutluluktan uçuyorlar. çünkü erkelerin hukuk önünde kadınlara mahkum olması nefislerini kabartıyor yavaş yavaş nefsin firavniyetine yol açıyor. farkında bile değiller belki.. ama haklıysan korkma hak seni korur. biz susmayacağız. yeni akitte susmasın inşallah
 • FerhatFerhat3 ay önce
  Bütün sucu chp zihniyetine yüklemek gaflet olur, zira AB yasalarina uyum paketi kapsaminda kim bunlari koruma altina aldi, tabiki bizim ilimli liberal islam ideolojisini benimsemis AK parti. Chp zihniyeti zaten belli, bunu ikide bir tartismaya gerek bile yok adamlar gizlemiyor biz AB nin Medeni ve muhasir olarak belirledigi degerleri kabul ediyoruz diyorlar. Fakat bizim basimizdaki cakma milli iradeciler nasil olurda ateist ve masonik AB yasalarini bu ülkede uygulamaya koyuyorlar bu cok muamma degilmi. Bunlarin alayininda uzaktan komandosu siyonist ve ateist küresel güclerin elinde malef. Bunlarin hedefi milletin degerlerinin icini bosaltip milleti tam manada küresel güclerin eline teslim etmek.
 • hülyahülya3 ay önce
  herşeyde dış güç aramaktan vazgeçin artık.suçu karşıya atmakta üstünüze yok.
 • Ekolay71Ekolay713 ay önce
  Kimin elinde olursa olsun devletimiz müdahale etmeli.bunlara göz açtırmamalı.şerefsizlik,ahlaksızlık çok serbest hareket ediyor.böylemi olmalı güçlü devlet.yol geçen hânı desek daha dığru olur
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu3 ay önce
  Beyle kendimizi niye kandırıyoruz her olayın isterse Siyasi olsun ve İçtimai olsun bunların perde arkası vardır kimse bunu araştırmıyor,Çok eminim korkuyor ve çekiniyor söylemeye ve yazmaya, İngiliz Tarihi okursanız çok özet söyleyelim İngilizler 1600 yıllarında çok büyük siyasi çalkantılı gebe oldular ölümler bile oldu Kilise,halk ve Krallık arasında,Kilise ,Halk Krallığı istemiyorlar kaldırılmasını istiyorlar ve Krallık kalktı ama ne olduysa ondan sonra olsu Halk ve etnik guruplararasında bölünmeler çatışmalar ölümler had safhada, Halk öyle bezdi ki Artık Krallık istiyor Krallık tekrar geldi halk anladı Birleşik Krallık kuruldu halk büyük bir nefes aldı,,Şimdi Avrupanın bir çok ülkesinde Krallık vardır ANLYIN BEYLER!,,,,,,,İngilizler boşuna OSMANLYI bunun için yıktılar ve CUMHURİYETİ Dayattılar bizlere bunun yanında ,,LAİKLİK,AVRUPA ANAYASASINI bize dayattılar işte bugüne geldik daha beterini göreceyiz,,,
 • İsmetİsmet3 ay önce
  Odalara zorunlu üyeligi kaldırsınlar,oda başkanları onlardan olursa kötü,bizden olursa iyimi.30 yıl odalara para ödedim,30 kuruş karşılıgı yok.şu milletin sırtından piti pireyi temizleyin.
 • Kadına Şiddet Yoktur.Kadına Şiddet Yoktur.3 ay önce
  'Kadına Şiddet' diye uyduruk bir kavram yoktur.Kadın da insan olduğuna göre,'İnsana Şiddet/Hayvana Şiddet/Hatta Bitkiye bile şiddet vardır.(Milletimiz bu OPERASYONEL ve SİNSİ kavramlara itibar etmemelidir.Tavır almalıdır.)
 • Kadın Hakkı Yoktur.Kadın Hakkı Yoktur.3 ay önce
  Kadın da insan olduğuna göre,'Kadın Hakkı' diye bir saçmalık olamaz.İnsan hakkı/hayvan hakkı/hatta bitkinın bile hakkı vardır...(Milletimiz bu OPERASYONEL ve SİNSİ kavramlara itibar etmemelidir.Tavır almalıdır.)
 • halil45halil453 ay önce
  bu sapkinlarin arkasinda ap acik baska dis güc var malum olan yani, türkce konusuyor anne babalari adi soyadi türk ama kendileri milli deyil ve kendi vatandaslarina vatanlarina düsmanlar, bu asiri serbeslikten ileri geliyor. baska kendilerini baska ülke icin harcamaya hazirlar, avrupada sapkinlar var ama avrupadakiler yasadiklari ülkeyi seviyorlar, türkiyede yasayan sapkinlar iplerini kim hangi tarafa dönderirse oraya gidiyorlar milli deyiller. tabipler birligi, barolar birligi birsürü kurum gezici zihniyet icindelermilli deyiller

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Nisan 2019