• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bunda anlaşılmayacak ne var Şerdil? Kasap ve bar sahibi rüşvet vermiş, kanuna aykırı iş yaptırmış..

Belediyeleri bünyesindeki çalışanların işlediği "organize rüşvet" suçuna ilişkin Tele 1'e konuşan CHP'li Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, "Kasap gözaltına alınmış, bar sahibi alınmış, hala ne olduğunu bilmiyoruz." dedi.

Yeniakit Publisher
2022-05-17 23:50:00 - 2022-05-18 00:03:20
Bunda anlaşılmayacak ne var Şerdil? Kasap ve bar sahibi rüşvet vermiş, kanuna aykırı iş yaptırmış..

 Yeniakit.com.tr 

Tele 1 canlı yayınında Enver Aysever'e konuşan CHP'li Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, bünyesindeki personelin neden gözaltına alındığını anlayamamış.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu koordinesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yürütülen soruşturma kapsamında; "örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik" suçlarından, Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeli ve belediye mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54'ü kamu görevlisi olmak üzere toplam 224 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Neyini anlamadın Şerdil?

CHP'li Odabaşı, belediyeleri bünyesindeki personellerin gözaltına alınmasına ilişkin Tele 1'e konuştu.

"Kasap gözaltına alınmış, bar sahibi alınmış, hala ne olduğunu bilmiyoruz." diyen Odabaşı, şu fiadeleri kullandı:

Tekrar söylüyorum, "şu gerekçeyle, şu arkadaşlar gözaltına alındı" diye bir bilgi yok. Eğer böyle bir şey varsa keşke Emniyet ve savcılık bizimle işbirliği yapsaydı, biz de eğer bu tür işlemler varsa onlara yardımcı olsaydık. Bize gelen bir bilgi yok. Bir bilgi olmadan yorum üzerine konuşuyorum, ne kadar doğru bilmiyorum.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

anğaralı

şerdil anlaman lazım çünki bir arada Ankara Çankaya belediye başkanı her yanımı yamyamlar sarmış onları doyurmaktan benim karnım aç kaldı demişti senin orada aynı mevzu

Putsavar

putperestler olunca rüsvet degil zekat olur o, siz bilmezmisiniz ey cumhur ehli...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23