• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bülent Turan: Saadet Partisi'nin yeri Kaftancıoğlu'nun yanı olmamalı

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP ile ittifak içerisinde olan Saadet Partisi'nin Canan Kaftancıoğlu'nun yanında olmaması gerektiğini söyleyerek, "Bu Milli Görüş'e haksızlık, Erbakan Hoca'ya haksızlıktır." ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2021-01-16 21:55:00 -
Bülent Turan: Saadet Partisi'nin yeri Kaftancıoğlu'nun yanı olmamalı

Saadet Partisi'nin Canan Kaftancıoğlu'nun olduğu yerde olmaması gerektiğini ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bunun Erbakan Hoca'ya haksızlık olduğunu söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Habertürk canlı yayınında "Gerçek Fikrin Ne?" programına konuk oldu. Eren Eğilmez ile Gürkan Hacır'ın sorularını yanıtlayan Bülent Turan, gündeme dair açıklamalar bulundu.

CHP 'nin başörtüsü tavrı

Bülent Turan, CHP'nin başörtüsü karşısındaki tavrını değerlendirdi. CHP'nin, Saadet Partisi ile ittifak yaptığı için başörtüsüne şimdilik karşı çıkmadığını söyledi.

3 yıl önce CHP'nin başörtüsüyle ilgili düzenlemenin iptalini istediğini hatırlatan Bülent Turan, "Bu yeni sistemin faydalarını soruyor arkadaşlar bazen. En büyük faydalardan bitanesi; CHP'yi 'revize' edip bazı milli meselelere mecbur bırakmasıdır. Başörtüsü bunlardan bir tanesi. Siyasi partilerle görüşmesi bir tanesi.. Düne kadar bunlar; ülkenin sahibi biziz, seçkinler biziz yaklaşımındaydırlar. Şimdi ufak partilere gidiyorlar. Başörtüsü konusunu alttan alıyorlar." dedi.

Programda, ittifaklar da masaya yatırıldı.

"Saadet Partisi'nin yeri Canan Kaftancıoğlu'nun yanı olmamalı"

Gürkan Hacır'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Oğuzhan Asiltürk arasındaki görüşmeyi hatırlatarak ittifakları sorması üzerine konuşan Bülent Turan, "Saadet Partisi'nin olduğu yer Canan Kaftancıoğlu'nun olduğu yer olamaz, olmamalıdır. Bu Milli Görüş'e haksızlık, Erbakan Hoca'ya haksızlıktır. Bu yüzden, görüşmeleri kıymeti buluyorum. Sonucu nereye evrilirse evrilsin. Yoksa yüzde 1 aldık almadık önemli değil. Bu ülkenin büyümesini, ülkenin her yerde güçlenmesini isteyen kim varsa, bence yeniden aynaya bakıp ilişkilerini gözden geçirmeli." dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Fehmi

Saadet Partisi lideri Diyarbakır anneleri ziyaret etmeyene keder Sosyalistlerden ve Kaftancı oğlundan ayrılamayacak. Allah islah etsin.
 • Yanıtla

gercekler

gelmek iistemiyorlarsa zorla getirilecek durum değil demokratik haklarını kullanıyorlar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23